Aplikacje Facebook to dodatkowy napęd dla Twojego biznesu

No Comments

Masz firmę? Istniejesz w Social Mediach? Jeśli tak na pewno Twoja firma ma swój fanpage! Mimo wszystko nie do końca jesteś w pełni usatysfakcjonowany(a)? Posiadanie firmowego fanpage’a to nie wszystko. Mała, przeciętna – polska – firma, która ma swój kawałek miejsca na portalu Facebook. Oto nasz scenariusz. Co teraz? Teraz ustalamy jak można ruszyć dalej aby nie tkwić w miejscu.

Mamy do wyboru kilka opcji:

 • Żegnamy się z Facebookiem i tyle.. Nie polecamy!
 • Inwestujemy w reklamę kontekstową, można ale niby po co?
 • odkrywamy możliwości aplikacji dostępnych na “fejsie” – tej opcji się trzymamy.

Spis Treści Aplikacje Facebook to dodatkowy napęd dla Twojego biznesu

Aplikacje Facebook, krótki wstęp

To w pełni funkcjonalne narzędzie, które działa na naszym fanpage’u lub pod, innym i niezależnym, adresem WWW. Aplikacje te powstają w modelu znanym jako SaaS ( z ang. Sofware as a Service, czyli oprogramowanie jako usługa). Co to oznacza? Działa ona na serwerze. Nie musimy się więc martwić o instalację aplikacji na naszym komputerze, czy smartfonie. Co zatem potrzebujemy? Tylko przeglądarkę i dostęp do Internetu.

Hasło “aplikacje facebook” kojarzy nam się zazwyczaj z rozrywką i słusznie, choć należy wziąć pod uwagę również fakt, że aplikacje te mogą nam pomóc rozkręcić fanpage. Większość z nich to gry (nie zapominajmy o nastolatkach spędzających przy nich całe godziny a nawet dni). Dużą część stanowią aplikacje służące do, de facto, przeglądania i korzystania z treści innych Stron Internetowych (na przykład: Spotify, YouTube).

Przydatne aplikacje na Facebooku

Tutaj wymienimy zaledwie pięć – najbardziej przydatnych, według nas. Warto się nimi zainteresować. Niekiedy mogą one nam posłużyć jako reklama na Facebooku, bo chodź reklamą nie są, to mogą zainteresować i skupić na sobie uwagę przeglądających. Zaczynamy naszą listę.

 1. Thunderpenny – pozwala stworzyć tak jakby podstronę na naszym fanpage’u. Więcej informacji o tym jak to wygląda i na jakiej zasadzie działa.
 2. Social RSS – podłącz swojego Bloga. Jedna z najciekawszych w kategorii “Aplikacje Facebook, które mogą Ci pomóc w zdobyciu czytelników”. Podłączamy kanał RSS pod nasz fanpage i w ten oto magiczny sposób mamy nasz blog na portalu społecznościowym. Proste prawda?
 3. Woobox – pozwala nam podpiąć nasz Sklep Online. Również bardzo przydatna, Facebook aplikacja.
 4. Twitter – tego raczej tłumaczyć nie trzeba. Pochwalmy się także, że jesteśmy aktywni na innych portalach społecznościowych. Ponadto niektórzy chętniej korzystają z Twittera, więc zyskamy także w ich oczach.
 5. YouTube Tab – lubi ją około 645 tys. osób. Ciekawe dlaczego..? Nie pozwólmy uciec przeglądającemu z naszej strony na Facebooku, podajmy mu nasze materiały wideo, jak na tacy, na naszym fanpage’u.

Jak widać, nie ma co się martwić, warto kombinować, sprawdzać i testować aplikacje Facebook. Nie mamy nic do stracenia a możemy jedynie zyskać fanów, potencjalnych Klientów i przede wszystkim: odkryć coś nowego.

ROAN Agencja InterAktywna to przede wszystkim kreatywny zespół, który także uwielbia prowadzić ten Blog.

Zostaw komentarz

  Dopisz się do Newslettera!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  Sprawdź także

  Zobacz więcej
  No Comments