Projekt graficzny

Aplikacje Facebook to dodatkowy napęd dla Twojego biznesu

Masz firmę? Istniejesz w Social Mediach? Jeśli tak na pewno Twoja firma ma swój fanpage! Mimo wszystko nie do końca jesteś w pełni usatysfakcjonowany(a)? Posiadanie firmowego fanpage’a to nie wszystko. Mała, przeciętna polska – firma, która ma swój kawałek miejsca na portalu Facebook. Oto nasz scenariusz. Co teraz? Teraz ustalamy jak można ruszyć dalej, aby nie tkwić w miejscu.

Mamy do wyboru kilka opcji:

  • Żegnamy się z Facebookiem i tyle.. Nie polecamy!
  • Inwestujemy w reklamę kontekstową, można, ale niby po co?
  • odkrywamy możliwości aplikacji dostępnych na „fejsie” – tej opcji się trzymamy.

Aplikacje Facebook, krótki wstęp

To w pełni funkcjonalne narzędzie, które działa na naszym fanpage’u lub pod innym i niezależnym, adresem WWW. Aplikacje te powstają w modelu znanym jako SaaS (z ang. Sofware as a Service, czyli oprogramowanie jako usługa). Co to oznacza? Działa ona na serwerze. Nie musimy się więc martwić o instalację aplikacji na naszym komputerze, czy smartfonie. Co zatem potrzebujemy? Tylko przeglądarkę i dostęp do Internetu.

Hasło „aplikacje facebook” kojarzy nam się zazwyczaj z rozrywką i słusznie, choć należy wziąć pod uwagę również fakt, że aplikacje te mogą nam pomóc rozkręcić fanpage. Większość z nich to gry (nie zapominajmy o nastolatkach spędzających przy nich całe godziny, a nawet dni). Dużą część stanowią aplikacje służące do de facto, przeglądania i korzystania z treści innych Stron Internetowych (na przykład: Spotify, YouTube).

Przydatne aplikacje na Facebooku

Tutaj wymienimy zaledwie pięć – najbardziej przydatnych aplikacji, według nas, które dadzą dodatkowy napęd dla Twojego biznesu. Warto się nimi zainteresować. Niekiedy mogą one nam posłużyć jako reklama na Facebooku, bo chodź reklamą nie są, to mogą zainteresować i skupić na sobie uwagę przeglądających. Zaczynamy naszą listę.

  1. Thunderpenny – pozwala stworzyć tak jakby podstronę na naszym fanpage’u. Więcej informacji o tym, jak to wygląda i na jakiej zasadzie działa.
  2. Social RSS podłącz swojego Bloga. Jedna z najciekawszych w kategorii „Aplikacje Facebook, które mogą Ci pomóc w zdobyciu czytelników”. Podłączamy kanał RSS pod nasz fanpage i w ten oto magiczny sposób mamy nasz blog na portalu społecznościowym. Proste prawda?
  3. Woobox – pozwala nam podpiąć nasz Sklep Online. Również bardzo przydatna, Facebook aplikacja.
  4. Twitter – tego raczej tłumaczyć nie trzeba. Pochwalmy się także, że jesteśmy aktywni na innych portalach społecznościowych. Ponadto niektórzy chętniej korzystają z Twittera, więc zyskamy także w ich oczach.
  5. YouTube Tab – lubi ją około 645 tys. osób. Ciekawe dlaczego..? Nie pozwólmy uciec przeglądającemu z naszej strony na Facebooku, podajmy mu nasze materiały wideo, jak na tacy, na naszym fanpage’u.

Jak widać, nie ma co się martwić, warto kombinować, sprawdzać i testować aplikacje Facebook. Nie mamy nic do stracenia a możemy jedynie zyskać fanów, potencjalnych Klientów i przede wszystkim: odkryć coś nowego.

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner