Google Suite Apps Pakiet Aplikacje

G Suite co to? Czyli Pakiet Google Apps po nowemu dla firm

G Suite Pakiet Google Apps Dokumenty Gmail Drive G Suite to nowa odsłona pakietu Google Apps i to właśnie o nim dzisiaj piszemy. 😉

G Suite to Google Apps po nowemu

Hej Google, to co się u Ciebie dzieje? 🙂

To, co dzisiaj nazywa się G Suite, wcześniej nazywało się Google Apps. Opiszmy zatem czym jest (w zasadzie to był) pakiet Google Apps. Google Apps for Work (oficjalna, pełna nazwa) stanowi działający w chmurze pakiet z aplikacjami do pracy grupowej.

Co w chodzi w skład G Suite (dawniej Google Apps)?

 • Poczta Gmail – tutaj wujek oferuje nam niestandardowy e-mail biuro@twojafirma.pl oraz wiele ciekawych funkcji. Mamy do dyspozycji aż 30GB miejsca oraz gwarancję kompatybilności z programami pocztowymi. Wszystko to bez reklam oraz z całodobowym supportem. Brzmi całkiem ciekawie!
  Poczta Gmail

 • Kalendarz Google – G Suite daje nam kalendarz online specjalnie zaprojektowany do pracy zespołowej. Jest on zintegrowany z googlowską pocztą, Dyskiem Google Drive i innymi elementami.
  Kalendarz Google

 • Google+„sieć społecznościowa stworzona dla biznesu”. Ma umożliwiać ekspresowe – a przy tym banalnie łatwe – udostępnianie materiałów oraz pracę z zespołem i kontrahentami. Tutaj bez żadnych gifów. 😛
 • Dysk Google Drive – Służy do przechowywania plików w jednym miejscu – w chmurze. Ma być szybko, komfortowo i bezpiecznie. Oczywiście Dysk Google Drive będzie automatycznie synchronizował wszystkie pliki pomiędzy urządzeniami. Na start dostajemy 30 GB z możliwością powiększenia dysku. Ponadto można nadawać użytkownikom prawa np. do zobaczenia danych czy ich edycji. Więcej pokaże Ci gif poniżej. 😉
  Dysk Google Drive

 • Dokumenty – czyli jak kilka osób może edytować ten sam plik i to w tym samym czasie. Można? Pewnie, że tak. Mimo że to żadna nowość, to stanowi bardzo przydatną funkcję. Zyskuje także zgodność z popularnymi typami plików (.odt, .docx i tak dalej).
  Dokumenty czyli mobilny Word

 • Prezentacje – teraz będziesz mógł tworzyć ciekawe prezentacje zespołowo. Idealne, jeśli Twoi pracownicy są zdalni. Wszystko śmiga w przeglądarce, nie musisz zatem instalować żadnego oprogramowania.

Podsumowanie

Google Apps for work przekształcił się w nowy twór – co więcej – G Suite dla firm oraz szkół jest świetnym narzędziem. Oferuje wiele ciekawych opcji. Najciekawsze z nich (według nas 🙂 ) wymieniliśmy powyżej. Oczywiście to nie wszystkie.

Google Apps to work G Suite dla firm Pakiet od wujaszka Google prezentuje się bardzo ciekawie. Jesteśmy zdania, że warto rozważyć jego zastosowanie w firmie. Mamy nadzieję, że nasz wpis okazał się dla Ciebie cenny w ciekawe informacje.
A na koniec filmik z kanału oficjalnego kanału „Dżi Słit”. 😛
Oryginalne źródła materiałów zawartych w artykule:
cloud.googleblog.com
gsuite.google.com
Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner