Projekt graficzny

Wielkie zmiany w Google. Powstanie firma-matka.

Google się zmienia, rodzi się nowa firma.

Nie ma cienia wątpliwości, że przyszedł czas największych zmian w Google na przełomie ostatnich lat. Nikt nie spodziewał się tak mocnych, odważnych decyzji. Co się dzieje? Do życia została powołana absolutnie nowa firma o nazwie Alphabet, dostępna pod adresem www.abc.xyz – między innymi to usłyszeliśmy w poniedziałek (11.08.2015) od Larrego Page’a. Będzie ona tzw. firmą-matką Google. W prostszym przekazie oznacza, to iż spółka Alphabet będzie skupiać w sobie wiele innych w tym Google.

Jakie korzyści przyniesie zmiana?

Przede wszystkim należy dodać, że już od kilku lat działalność koncernu Google wyszła poza rolę wyszukiwarki internetowej. Takowy podział na wiele spółek, czyli tych powstałych w wyniku podziału Google, przyniesie bardzo duże profity. „Mały” Google, będzie mógł się skupić na rozwoju produktów takich jak: Android, Chrome czy YouTube. Warto także nadmienić, że w skład holdingu Alphabet wejdą także inne firmy, na przykład Capital, X Lab (projekt Wing). Z kolei pozostałe spółki także będą mogły się swobodnie rozwijać.

Można także przypuszczać, że sam fakt powstania Alphabetu bardzo dobitnie pokazuje kierunek rozwoju Google, na najbliższe lata. Chodzi przecież o rozwój na praktycznie wszystkie przyszłościowe, nowoczesne rynki oraz możliwość tworzenia jeszcze nieistniejących biznesów.

Zmian ciąg dalszy – co nowego?

Sam Page osobiście chce zostać CEO (z ang. Dyrektorem generalnym) firmy Alphabet. Sundur Pichai zostanie głową nowego Google, zaś dotychczasowa pani dyrektor finansowa Ruth Porat, pozostanie na swoim stanowisku ale w Alphabecie.

Warto także się przyjrzeć akcją oraz aktywom. Otóż czeka je przekonwertowanie na wcześniej wymieniony Alphabet. Mimo to w NASDAQ  (przypominamy – giełda papierów wartościowych w USA) będą ciągle jako GOOGL i GOOG. Od nadchodzącego kwartału będą także publikowane osobno.

Dodatkowo podział ma swoje podłoże w presji Unii Europejskiej, twierdzą założyciele Google. Od dłuższego czasu UE patrzy, na reprezentanta wyszukiwarki, pod kątem praktyk monopolistycznych.

Tagi

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.