Logo agencji ROAN24 Gorzów Wielkopolski Pozycjonowanie Tworzenie Projektowanie Hosting Stron Sklepów internetowych
Język programowania

Nowoczesne Strony Internetowe

Rola Treści Nowoczesne Strony Internetowe 2017

Treść jest zdecydowanie najważniejsza. To stwierdzenie głęboko zakorzenione u większości twórców stron internetowych. Dobry webmaster zdaje sobie sprawę, z jakich powodów projektowanie stron www nie może się obyć bez wysokiej jakości artykułów. Nowoczesne strony internetowe to nie tylko pierwsze, ładne wrażenie, lecz również głębia ich bogatego wnętrza.

W większości przypadków użytkownicy wchodzą na strony internetowe, by zapoznać się z treścią. Nośnikiem treści może być artykuł, galeria zdjęć, czy choćby film video. Jest to esencja przeciętnej strony internetowej i- wbrew pozorom- jej główna siła napędowa.
Nowoczesne strony internetowe, jeżeli zawierają coś ciekawego i oryginalnego, mają dużą szansę, że staną się niezwykle szybko popularne. Odpowiednio przygotowana treść sprawia, że witryna jest przyjaźniej traktowana przez wyszukiwarki.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z powyższej argumentacji i często tworzenie strony internetowej pod kątem treści przygotowywane jest na kolanie lub jest ona automatycznie i bezmyślnie kopiowana od konkurencji.

Krótko i dynamicznie

Z drugiej strony z tworzonym tekstem także nie należy przesadzać. W momencie, gdy tekst przedstawiający nasza firmę lub artykuł na powiązany z nią temat będzie za długi, może się zdarzyć, że nikt go nie przeczyta; odnosi się to też do niezwykle popularnych ostatnio materiałów video. Można przypuszczać, że niewielu ludzi będzie zainteresowanych godzinnym filmem, opisującym historię naszej firmy. W zamian warto przygotować krótki, dynamiczny klip i zwięzły opis, który przeczyta wiele osób. Dobrze jest też podzielić długi tekst na kilka akapitów z wyraźnie zaznaczonymi nagłówkami. Nowoczesne strony internetowe 2017

O ile sami nie czujemy się na siłach, żeby przygotować treści na tworzoną stronę, lepiej zlecić to profesjonalistom. Wielu copywriterów, fotografów i filmowców, za odpowiednią zapłatą, przygotuje nam świetne treści do serwisu internetowego. Tworzenie strony internetowej to odpowiedzialne zadanie, mające wpływ na sukces, bądź porażkę naszego biznesu.

Design

Projekt graficzny witryny, nazywany często w branży layoutem, to kolejny ważny element strony internetowej. Dlaczego? Bo „ładny” wygląd zawsze pomaga; nowoczesne strony internetowe przyciągają wzrok, zachęcają do zapoznania się z treścią i łatwo prowadzą nas po wszystkich podstronach i funkcjach serwisu.

Należy pamiętać, że internet jest medium głównie wizualnym. W pierwszej kolejności nowoczesne strony internetowe są przez użytkowników przeglądane, a potem ewentualnie czytane. W podobny sposób przeglądamy czasopisma: biegamy wzrokiem po nagłówkach, wybierając najciekawsze artykuły. Dzięki projektowi, który dobrze przemyślimy, mamy szansę uwydatnić informacje, które chcemy przekazać internaucie.

Jak Cię widzą…

Oprócz funkcji wyłącznie promocyjnych strona graficzna nadaje witrynie konkretny wydźwięk i pozwala użytkownikowi wyrobić sobie opinię o firmie lub marce. Trzeba zawsze pamiętać, że w dzisiejszych czasach, w dużej mierze, nowoczesne strony internetowe to pierwszy i jedyny sposób kontaktu z naszym potencjalnym Klientem. Bardzo prawdziwe jest stwierdzenie: jak cię widzą, tak cię opiszą. Nowoczesny wygląd strony internetowej

Design to może być jednak broń obosieczna. Wygląd wizualny strony powinien być dobrze przemyślany i dopasowany do profilu firmy oraz grupy docelowej. Z tego też powodu strona internetowa domu pogrzebowego nie może być utrzymana w pastelowych barwach i mieć w nagłówku uśmiechniętych twarzy. Robienie stron internetowych wymaga wiedzy i wyczucia tematu.

Ostatecznie jest jeszcze kwestia gustu. Różnimy się od siebie i bywa, że podobają nam się zupełnie inne rzeczy. Z drugiej strony, każdy projektant stron musi pamiętać, że tworzy taką stronę dla Klienta i to on za nią zapłaci. Dobry webmaster powinien rozmawiać ze zleceniodawcą i doradzać mu najlepsze rozwiązania, aczkolwiek pamiętać też o tym, że czasami jest to tylko jego prywatna, niefachowa opinia. Jednakowoż, jeżeli zamawiasz projekt strony, musisz odrobinę zaufać swojemu projektantowi. Krytykuje on Twoje pomysły, ale może mieć rację, że różowe logo z diamentami nie jest odpowiednie dla firmy produkującej trumny.

Nowoczesne strony internetowe a Użyteczność

Projektowanie stron www i termin użyteczności nabrały w naszych czasach dużego znaczenia. Wraz z popularyzacją internetu zaczęło z niego korzystać wielu ludzi. Pojawił się w międzyczasie nowy problem: programiści tworzyli strony internetowe wedle własnego uznania, zakładając, że internauta będzie wiedział co i jak kliknąć, żeby dostać się na oczekiwaną podstronę. Niestety, nie było tak. W przypadku internetu ma to niebanalne znaczenie, bowiem konkurencja zawsze jest o krok od nas.

Intuicyjność

Webmasterzy zaczęli skupiać się nad tym, aby projektowanie stron www owocowało serwisami prostszymi i bardziej zrozumiałymi w obsłudze dla przeciętnego użytkownika. Nie istnieją ściśle określone zasady „usability”. Są jedynie główne wytyczne i dodatkowo nie są sztywne; zmieniają się nieustannie, tak jak ewoluują zachowania i przyzwyczajenia ludzi w internecie. Intuicyjna witryna to taka, która prowadzi nas krok po kroku po funkcjach serwisu, nie powodując podenerwowania i utraty czasu na doszukiwanie się informacji.

Jak stworzyć nowoczesną użyteczną stronę internetową?

Przede wszystkim skuteczne robienie stron internetowych to zastosowanie podstawowych zasad jak: wyodrębnienie linków, intuicyjne nazewnictwo, umieszczenie przycisku powrotu na każdej podstronie, jak też logo linkujące do strony głównej. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak przeprowadzenie badania na oczekiwanej grupie docelowej. Nowoczesne strony internetowe powinny trafiać w punkt.

Jak ze wszystkim, tak też z użytecznością trzeba zachować umiar. Stosując się sztywno do jej zasad, przeważnie ogranicza się projekt graficzny, wymuszając uproszczenie go. Nie jest to zły sposób w przypadku aplikacji internetowych, jednak już w przypadku przeciętnej strony firmowej, mającej na celu wzbudzanie zaufania u Klientów i budowanie wizerunku- nadmierne ograniczenie projektu graficznego oraz uproszczenie wyglądu strony raczej nie będzie korzystne.

Najważniejszy element?

Wszystkie z powyższych elementów są bardzo istotne i najlepiej traktować je równorzędnie. Oczywiście, często jest tak, że cel powstania strony internetowej lub jej specyfikacja wymagają od nas, byśmy któryś z elementów zmarginalizowali lub pominęli. Jak ważne są poszczególne elementy, zależy tak naprawdę od tego, jakie jest przeznaczenie danej strony. Nowoczesne strony internetowe to kompromis pomiędzy smakiem a wielością funkcji i zastosowań.

Użyteczność z umiarem

W wypadku strony informacyjnej firmowej najważniejszy jest optymistyczny wizerunek oraz rzetelne dane o firmie. Oczywiście, powinno się zachować podstawowe zasady użyteczności (np. logo po lewej stronie), jednakże czasem można je poświęcić, celem uzyskania lepszego wrażenia.

W kwestii większości aplikacji internetowych najistotniejsze jest „usability”, dopiero potem design. Problem związany z treścią w tym przypadku nie istnieje, bo w przypadku aplikacji internetowych użytkownik sam dostarcza treść, a nasza strona jest jedynie narzędziem do obróbki, bądź prezentacji tej treści.

Spójrzmy na nowoczesne strony internetowe związane z rozrywką oraz show-biznesem: serwisy napojów wyskokowych i strony filmów, czy gier komputerowych. Widać niestety, że ich użyteczność i ergonomia są bardzo często na niskim poziome, a w zamian cechują się oryginalnym interfejsem, oraz są przesycone multimediami, a w tle gra muzyka. Odwiedzając taką stronę czujemy się często trochę zagubieni, jednak nie przeszkadza to nam. Nowoczesne strony internetowe powinny różnić się od sztampowych i ugrzecznionych projektów korporacyjnych, jakie oglądamy codziennie w pracy.

Zatem, gdy tworzymy nowoczesne strony internetowe, warto się zastanowić, w jakim celu użytkownik będzie je odwiedzał i na tej podstawie ustalić, jakie elementy składowe są na niej najważniejsze. Trzeba przeanalizować, po co przeciętny internauta odwiedzi naszą stronę i w przyjazny, intuicyjny sposób mu to zapewnić.

Należy pamiętać, że korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, użytkownik wyraża zgodę na politykę prywatności i przechowywanie plików cookie, które umożliwiają sprawne działanie naszej witryny.