Plaża

Wakacje 2016 Biuro Podróży Noclegi Nad Morzem – część I

Wakacje 2016 – czy i gdzie warto pojechać? Dzisiaj opowiemy Ci o pięknym polskim wybrzeżu. Na zdjęciu widok na Morze Bałtyckie z falochronu w Łebie.

Wakacje 2016 – no to jedziemy, czyli część pierwsza.

Póki co lato nas zaskakuje: raz świeci słońce, a raz pada deszcz. Jednakże nie ma co się zniechęcać! Mimo kapryśnej pogody wczasy mogą (muszą!) być udane. Ten wpis to relacja z wakacji 2016, jednego z naszych webmasterów (osoby zajmującej się projektowaniem stron internetowych). Jeśli chcesz z razem z nami zwiedzić polskie wybrzeże, czytaj dalej.

Biuro Podróży czy noclegi nad morzem na własną rękę?

Jedni wolą mieć wszystko załatwione od początku do końca, często kosztem droższych wakacji. Inni z kolei lubią sami poszukać ciekawych apartamentów, pokoi ogólnie pojętych noclegów nad morzem. Wakacje 2016 to czas, w którym nadmorska branża turystyczna zarabia najwięcej. W naszym scenariuszu nie bierze udziału biuro podróży. Nocleg nad morzem był zarezerwowany poprzez jeden z wielu portali bookingowych. Dlaczego? Wiadomo, że tak jest taniej i to chyba najczęstszy powód. W niższej cenie można znaleźć naprawdę ciekawe noclegi nad morzem. Warto jednak zachować ostrożność i dobrze sprawdzić opinie na temat danego miejsca.

Wakacje nad polskim morzem są cool!

W tym roku padło na Łebę. Miasto średniej wielkości, nie za duże, ale też nie za małe. Jest w nim jeden hipermarket i kilka sklepów, co wystarcza w zupełności. Łeba to także Słowiński Park Narodowy i piękne plaże. Kto już tam był, ten rozumie magię tego miasta.

Słowiński Park Narodowy jest umiejscowiony zaledwie 5 min drogi od centrum Łeby. Słynie on z wielkich i jakże pięknych wydm.

Co oferuje Słowiński Park Narodowy?

Jeśli lubisz ciekawą florę, szum morza i pustynię – to coś dla Ciebie! Ale po kolei. Wchodząc na teren parku narodowego, warto odwiedzić tamtejsze muzeum. Następnie idąc lasem można dotrzeć do muzeum. Można tam również dojechać odpłatnym transportem, organizowanym pomiędzy głównymi atrakcjami. Z kolei w muzeum można zwiedzać bardzo bogatą ekspozycję. W jej skład wchodzą: niemieckie rakiety (w tym rakiety V2), broń oraz rakiety radzieckie (np. pogodowa). Warto to zobaczyć na własne morze.

Wakacje 2016 – plaże w Łebie

Choć to miasto nigdy nie bryluje w rankingach plaż, to i tak są one bardzo dobrej jakości. Łebskie plaże są szerokie i nie braknie na nich miejsca. Miasto nie jest aż tak oblegane, jak na przykład Kołobrzeg czy Międzyzdroje. Woda jest w dobrej jakości, co można nawet sprawdzić w sieci – wystarczy kliknąć w ten link. Z samego centrum do plaży jest około 1 km, nie jest więc daleko.

Latarnia Morska w Stilo

„Położona na polskim wybrzeżu Bałtyku, w miejscowości Osetnik (kiedyś Stilo) – nieopodal Sasina. Mieści się pomiędzy latarnią Morską Czołpino a Latarnią Morską Rozewie. Budynek znajduje się na skraju wydmy a od morza dzieli ją zaledwie 1000 metrów. Została zbudowana na szesnastokątnym fundamencie. Sam korpus został zrobiony z elementów żeliwnych, które są połączone nitami i dodatkowo uszczelnione ołowiem. Wysokość latarni wynosi 33,40 m a jej zasięg to nieco ponad 43,5 km.”

Źródło: pl.wikipedia.org

Latarnia jest położona niecałe 30 minut drogi (23 km) od Łeby. Jest to miejsce, które warto odwiedzić. Po wejściu na samą górę nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się pięknym widokiem na morze. Ponadto wewnątrz budynku znajdują się piękne obrazy przedstawiające krajobrazy morskie oraz sam Bałtyk. W następnych postach znajdą się kolejne części z cyklu Wakacje 2016. Koniecznie odwiedzaj nasz Blog.

Latarnia Morska Stilo, jedna z wielu na polskim wybrzeżu. Jest ona również uwieczniona na herbie Gminy Choczewo. Wakacje 2016 – to jeszcze nie koniec! Już niebawem na naszym Blogu kolejna część.
Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner