Dostępność komputera

WCAG 2.0 AA WordPress Ustawa Modernizacja Strony KOBA

Modernizacja strony internetowej telewizji KOBA WCAG 2.0 AA WordPress wymagania, czyli dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych znów wraca. W tym artykule napiszemy o finale naszej modernizacji strony internetowej Telewizji KOBA z Białegostoku.

WCAG 2.0 Poziom AA Wymagania WordPress

Ranking dostępności stron WWW

Zanim przejdziemy do meritum sprawy, czyli kwestii modernizacji, aktualizacji strony koba pl pod WCAG 2.0 Poziom AA, wspomnimy o Fundacji Widzialni. Owa fundacja przeprowadza rankingi stron www właśnie pod względem ich dostosowania do osób niepełnosprawnych. Z racji, że KOBA spółka z o.o. to firma oferująca usługi publiczne, telewizję, internet, przytoczymy tutaj wyniki rankingu z tej właśnie branży. Na początku sierpnia tego roku, wzięto pod lupę strony wybranych kanałów telewizyjnych oraz radiowych w Polsce. Wyniki tego audytu nie powalają. Najwyższe miejsce należy tutaj do TVP Info wynik (uwaga!) 23 punkty, ocena – niedostateczna… Z kolei ocena dostateczna zaczyna się od 33 punktów, bardzo dobra od 46 punktów. Najniższe miejsce przypadło kanałowi Polsat (13 punktów). Przeglądając ten ranking można się trochę zdziwić, bo są w nim najbardziej popularne stacje telewizyjne. Czyżby wszystkie one nie znały rozporządzenia dotyczącego WCAG 2.0 z 26 marca 2014 roku? A jednak…

KOBA sp. z o.o. Białystok a dostępność stron internetowych – wymagania

Z kolei nasz Klient – Internet, Telewizja i Telefon KOBA – najwidoczniej nie chce ograniczać się do „standardowych Klientów”, chce być również otwarty na osoby niepełnosprawne w sieci, w internecie. Ci Klienci są również ważni jak pozostała grupa Klientów! W każdym bądź razie zadanie dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych, według standardu WCAG 2.0, przypadło właśnie nam – nie przez przypadek. W przeszłości realizowaliśmy już podobne zadania między innymi dla Miasta Podkowa Leśna, Akademia Obrony Narodowej w Warszawie.

Modernizacja strony internetowej koba pl WCAG 2.0 AA

Jak to wyglądało?

Od samego początku towarzyszyło nam hasło strona internetowa bez barier w WordPress i tego się trzymaliśmy. Z racji, że w przypadku telewizji KOBA sp. z o.o dostępność do potrzeb osób niepełnosprawnych miała być na poziomie AA, nie wykraczaliśmy poza nie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 marca 2014 roku /jakie wymagania/, skopiowaliśmy stronę na nasz serwer. Chodziło o to, aby witryna funkcjonowała normalnie, dopiero na samym końcu po korekcie i sprawdzeniu przez Klienta odbyło się przeniesienie strony WWW KOBA pl na serwer klienta. Jesteśmy szybcy i biegli w tym, co robimy. Nam można zaufać.

Step by step modernizowaliśmy i aktualizowaliśmy witrynę www koba pl pod WCAG 2.0 AA. O tym, jakie dokładnie prace zostały wykonane, jakie wymagania musiały być, spełnione możesz przeczytać tutaj. Następnie przeprowadziliśmy kompleksowy audyt strony www korzystając narzędzia:

  • WAVE Web Accessibility Tool – WCAG 2.0 validator
  • W3C Markup Validation Service – służy do sprawdzania poprawności kodu HTML;

Nasi biegli deweloperzy przystąpili efektywnie do prac. Podjęli stosowne działania kończąc sukcesem dla Klienta. Pełna radość i zadowolenie u Klienta.

Certyfikat dostępności strony internetowej WCAG 2.0 AA

Tak prezentuje się wydany przez nas Certyfikat Dostępności WCAG 2.0 na poziomie AA

Certyfikat dostępności WCAG 2.0 na poziomie AA

Kiedy mieliśmy już pewność, że wszystkie wymagania z rozporządzenia zostały spełnione, pozostało tylko naniesienie poprawek od Klienta i ręczne sprawdzenie witryny przez osoby niepełnosprawne, które przetestowały całą witrynę koba pl. Przy takich zleceniach nie ma miejsca na błędy i niedociągnięcia, liczy się tylko sukces! Wszystko musiało być zrobione rzetelnie i dokładnie. Następnie przygotowaliśmy stronę www do przeniesienia. ROAN Agencja InterAktywna wydała również Certyfikat Dostępności. Jest on gwarantem zgodności witryny z wymaganiami WCAG 2.0 – Web Content Accessibility Guidelines. Na końcu po odebraniu i sprawdzeniu przez spółkę KOBA, Pan Prezes K. Baranowski, spółki KOBA podpisał protokół odbioru wykonanej pracy przez nas. Cieszymy się, że mogliśmy pracować dla tak szacownej spółki w Białymstoku. Dziękujemy.

Protokół odbioru oddanej przez nas strony internetowej Protokół odbioru, który otrzymaliśmy od Klienta.

Jak sytuacja wygląda na Twojej stronie z dostępnością?

Jeżeli chcesz, aby Twoja strona w CMS Wordpress była również dostępna dla wszystkich – w tym dla osób niepełnosprawnych i spełniała standard WCAG 2.0, którego wymaga ustawa o dostępności cyfrowej, wypełnij formularz – zapytanie o audyt strony dla osób niepełnosprawnych. Jednocześnie zachęcamy Cię do zapoznania się ze stroną Audyt Strony Internetowej. Dowiesz się jakie znaczenie ma takowy audyt, jakie są wymagania i co on wykaże – bowiem nasza oferta związana z audytami stron internetowych www dotyczy także pozycjonowania SEO, oraz czy trzeba przeprowadzić modernizację Twojej strony internetowej do aktualnie obowiązujących standardów. Gorąco zapraszamy! Wypełnij formularz bezpłatna wycena lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: 695 74 23 50. Z chęcią i radością pomożemy.

Przydatne linki

    • WCAG 2.0 definicja – Wikipedia
    • Polskie tłumaczenie WCAG 2.0
Agencja Interaktywna ROAN24 przystosuje Twoją stronę do standardu WCAG 2.0 Wykonamy dla Ciebie profesjonalny audyt dostępności strony www i przystosujemy ją do osób niepełnosprawnych według WCAG 2.0!
Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner