Logo agencji ROAN24 Gorzów Wielkopolski Pozycjonowanie Tworzenie Projektowanie Hosting Stron Sklepów internetowych
Marketing cyfrowy

Katalogi Stron WWW Zwiększanie Widoczności Twojej Witryny

Katalogi stron WWW powodują zwiększanie widoczności Twojej strony internetowej dlatego korzystanie z nich jest koniecznością, aby Twoja strona była wysoko w rankingach wyszukiwania Google.

Co to są Katalogi Stron WWW?

Katalogi stron www to rodzaj organizacji adresów i kategoryzacji stron internetowych; inaczej mówiąc- moderowane wyłącznie ręcznie zbiory adresów internetowych, pogrupowane tematycznie. W katalogach tych autorzy stron, czy też inne osoby zgłaszają stronę, przeważnie z krótkim opisem, po czym zostaje ona, po przejrzeniu, wpisana na listę pod konkretnym hasłem.
Największym z katalogów jest DMOZ, tworzony przez ochotników z całego świata (kilkadziesiąt tysięcy osób). Cała treść tego katalogu jest dostępna w formie open content w pliku XML i można z niej korzystać w różnych celach, pod warunkiem, że umieści się link powrotny na stronę DMOZ.

Typy katalogów

  • Katalogi globalne
  • Katalogi (spisy, listy katalogów)
  • Katalogi regionalne
  • Katalogi tematyczne
  • Katalogi wielotematyczne (ogólne)

Katalogi stron www w swojej najprostszej postaci mogą być uważane za człowieka indeksowanego wyszukiwarki. Ludzie mają możliwość dodać stronę internetową do katalogu, jak też sugestie zasobów, za pośrednictwem formularza online. Człowiek- redaktor oceni propozycję i może dodać go do katalogu, jeżeli spełnia wytyczne tego katalogu.

Nowocześni przedsiębiorcy rozumieją różne strategie tej działalności bardzo dobrze. Są też świadomi kwestii marketingowych, w celu stworzenia dobrej marki. Katalogi stron SEO i ich potrzeba istnienia w internecie jest w ostatnich czasach bardzo duża. Jest dość sporo katalogów internetowych; przykładowo, Google Plus ma około 250 milionów użytkowników, a ich liczba stale rośnie. W związku z tym, tak, jak Google obowiązkowym dla sprzedawców stało się utworzenie konta Gmail. Jednym z najistotniejszych czynników sukcesu w biznesie jest zdolność tworzenia sieci biznesowych. Tak też, ważnym narzędziem sieciowym firmy jest forum firm. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest umieszczenie strony w katalogach internetowych. Darmowe katalogi stron www proponują najprostszy sposób na wysokie stopnie w wynikach wyszukiwania Google. To z kolei na pewno zwiększy popularność firmy.


O Katalogach niszowych

Istnieją dwa główne typy katalogów internetowych w sieci: ogólne i niszowe. Ogólny spis katalogów stron polega na klasyfikowaniu zasobów w wielu kategoriach, obejmujących szeroki zakres tematów. Katalogi niszowe internetowe skupiają się na jednym tylko przedmiocie z zasobów posortowanych z mniejszej liczby spokrewnionych ze sobą kategorii.

Po co są katalogi stron WWW?

Głównym celem katalogu www jest zapewnienie użytkownikom katalogów wysokiej jakości stron internetowych z danej, skategoryzowanej dziedziny lub branży. Wraz z pojawieniem się wyszukiwarek jako funkcjonalnego sposobu szukania zasobów w internecie, znaczenie katalogów jako dostawcy informacji zmalała. Jednak, kiedy technologia wyszukiwania i pole wyszukiwarki optymalizacji ewoluowały- powróciły nowe zastosowania dla katalogów internetowych.

Katalogi i Link „Popularity”

Aktualny ranking algorytmów wyszukiwarek stanowi ogromne znaczenie dla linków zwrotnych do strony internetowej, a wskaźnik przekłada się na jego znaczenie w internecie (znany jako link popularity). Wyszukiwarka ma wartość linku do stron internetowych w katalogach internetowych, ponieważ te katalogi mają redaktorów. Posiadając swoją stronę www, zawartą w szanowanym katalogu stron, ma się wskaźnik do wyszukiwarek, oznaczający, że witryna nie spełniła pewnego standardu jakości i warto jest zastosować linki zwrotne.

Rola katalogów internetowych

W celu osiągnięcia przez Twoją firmę widocznego sukcesu konieczne jest, aby stworzyć unikalną tożsamość dla niej. Bezpłatne katalogi stron umożliwiają witrynie, aby uzyskać indeksowanie przez główne wyszukiwarki, takie, jak Google, Yahoo i Bing. Twoja strona i jej zawartość odgrywają ważną rolę w jej pozycji w wyszukiwarce Google. Zatem warto zająć się tzw. artykułem obrotu. Artykuł obrotu to proces, w którego trakcie można generować ciekawe artykuły, a następnie przesyłać je do popularnych katalogów. Najlepsze katalogi stron są specjalnie po to zaprojektowane, aby zapewnić gościom łatwy dostęp do najlepszych stron internetowych w konkretnej kategorii. Najczęściej odwiedzającymi katalogi są Webmasterzy. Jednakowoż katalogi mogą być dostępne i wykorzystywane w sieci przez każdego.

Grupy docelowe i jakość artykułów

Najcenniejszym w tym procesie umieszczania artykułu w katalogu stron jest to, że generuje grupy docelowe. Artykuł obrotu stał się bardzo popularny ostatnimi czasy. Ogrom artykułów składany jest codziennie w znanych katalogach. Większość artykułów jest jednak niskiej jakości, z wieloma błędami gramatycznymi, stylistycznymi i niedostateczną znajomością tematu. Jakość treści odgrywa bardzo ważną rolę w odniesieniu sukcesu przy zwiększaniu pozycji strony w Google.
Aby utrzymać wysokie standardy w świecie online, istnieje więc kilka punktów, które należy mieć na uwadze.

Witryny wymienione w katalogu stron na pierwszych miejscach to również doskonały sposób na budowanie wysokiej jakości; są przyjazne dla wyszukiwarek. Linki do Twojej strony internetowej i wzmocnienia ukierunkowane na ruch internetowy to istotny impuls w rankingu wyszukiwarek do podwyższenia łącza popularności tej strony.

Katalogi stron www posiadają różne kategorie, w których można umieścić swoją stronę. Twoja strona musi być odpowiednia do danej kategorii, w której chcesz ja umieścić. Na przykład, jeśli strona jest na temat informacji medycznych, należy umieścić ją w kategorii zdrowia i kondycji- w katalogach obu stron. Jeśli to jest e-biznes i e-marketing strony, to należy wnioskować na kategorie e-biznes i e-marketing równocześnie.

Link zwrotny i jego znaczenie

Link jest ważnym czynnikiem w rankingu stron internetowych. Tak więc, strony internetowe z niepełnymi linkami lub linkami niedziałającymi nie będą akceptowane przez katalogi internetowe w czasie ich składania. Podobnie jest z niekompletnymi grafikami, obrazami lub zaśmieconymi zawartościami. Strony internetowe, które przekierowują na inny adres nie będą przyjmowane.
Powielanie treści jest surowo zakazane podczas wnioskowania do katalogów internetowych. Tak samo dwie strony internetowe o tej samej treści, ale różnych domenach nie będą akceptowane.
Strony zawierające obraźliwe i nielegalne treści lub zdjęcia również nie będą brane pod uwagę; na przykład strony pornograficzne, treści i zdjęcia nie zostaną zawarte w katalogach internetowych.
Witryny nie powinny zawierać zbyt wielu linków lub pop-upów (wyskakujących okienek). Darmowe katalogi stron www nie będą przyjmowały takich witryn w skład swojego spisu.

Należy pamiętać, że warto poświęcić czas, aby dokładnie przejrzeć katalogi stron www przed dokonaniem zgłoszenia. Nie wszystkie katalogi stron www są przyjazne dla wyszukiwarek i mogą zapewnić ruch do swoich ofert, więc zależy od nadawcy, aby zebrać jak najwięcej informacji o wytycznych składania katalogów internetowych, łącząc strukturę i reputację przed złożeniem do zasobu wniosku na rzecz integracji.

Zgodnie z powyższym, przed złożeniem swojej strony do katalogów internetowych, trzeba upewnić się, że witryna ma poniższe funkcje:

* Nadaną kategorię

* Organ domeny

* Projektowanie katalogu

* Świeże i odpowiednie linki

* Jakość listingu

* Jakość, istotne i unikalne treści

Jak widać, katalogi stron www są dobrym narzędziem, by zwiększyć ranking i usprawnić swój biznes. Przy ich użyciu można łatwo zwiększyć ruch na stronie i szanse, że witryna zostanie łatwo zauważona w Internecie.

Należy pamiętać, że korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, użytkownik wyraża zgodę na politykę prywatności i przechowywanie plików cookie, które umożliwiają sprawne działanie naszej witryny.