Samochód KIA Reklama

Reklama na Samochodzie Cena Oklejanie Samochodów Aut Profesjonalnie

Reklama Samochodowa Oklejanie Rozpoznawalność Marki

Samochodowa Reklama Oklejanie Roan24.pl

Dnia 17.05.2017 nasze kolejne prywatne auto oznaczyliśmy reklamą samochodową w tagi ROAN24. Reklama Samochodowa Oklejanie Rozpoznawalność Marki. Pokazuje to, że prężnie się rozwijamy i dążymy do jak największej rozpoznawalności. Nie tylko w wyszukiwarce Google. Zamówienie oklejenia zrealizowaliśmy w lokalnej firmie zajmującej się drukiem i reklamą. Cały zabieg został przeprowadzony profesjonalnie i z idealną precyzją – bo bez tego ostatniego możemy zapomnieć o dobrej reklamie samochodowej.

Technologia druku wielkoformatowego i rodzaje folii

Reklama Samochodowa Oklejanie Roan24.pl

Aby zrealizować elementy reklamowe tego typu, musimy zastosować TECHNOLOGIĘ DRUKU WIELKOFORMATOWEGO. Żeby móc wykleić reklamę na samochodzie, musimy wybrać rodzaj folii, który będzie odpowiedni pod wydruk. Wybór ten uzależniony jest od rodzaju płaszczyzny, na której naklejamy. Wyróżniamy w zastosowaniu kilka rodzai folii:

  • monomerowe folie
  • polimerowe folie
  • wylewane folie

Najcięższym elementem w reklamie samochodowej jest wykonanie wydruku pełnokolorowego, na samochodzie z dużą ilością nierówności 3D, obłych kształtów, przetłoczeń. Czynności te zajmują nam najwięcej czasu.

Jakie folie stosować i kiedy?

Oklejanie Rozpoznawalność Reklama Roan24.pl

Jeżeli przetłoczenia są duże koniecznie do druku musimy zastosować folię WYLEWNĄ. Na powierzchnie o mało skomplikowanej powierzchni możemy zastosować folię POLIMEROWĄ. W najłatwiejszej przestrzeni do oklejania – czyli taka z powierzchnią płaską jak: naczepy Tirów, samochody dostawcze z płaską zabudową PCV – najczęściej grafiki drukuje się na folii MONOMERYCZNEJ o wyższej odporności tzw. 5-cio letnia samochodowa. Musimy pamiętać, że wydrukowana folie nie nadaję się od razu na oklejanie samochodu! Folia taka powinna leżakować przynajmniej 48 godzin w suchym i ciepłym pomieszczeniu przed przystąpieniem do tej czynności. Powinna być rozłożona albo rozwieszona. Nie możemy zostawić ja do schnięcia w rolce. Operacja ta ma na celu odparowanie solventu z folii. Grafiki o dużym nasyceniu natomiast muszą odparowywać  co najmniej 72 godziny po wyciągnięciu z drukarki.

Przygotowanie auta do klejenia. Czym i jak to się robi?

Oklejanie Reklama Rozpoznawalność Roan24.pl

Przed klejeniem priorytetowe jest idealne umycie i odtłuszczenie powierzchni docelowej. Do odtłuszczania unikamy benzyn, denaturatów i innych pochodnych. Chociaż zawsze byliśmy przeświadczeni, że płynny te są najlepsze w tej roli – okazuję się, że posiadają one duży procent substancji tłustych. Efekt, który będziemy oczekiwać dostarczy nam ALKOHOL IZOPROPYLENOWY, który jest idealnym czyścicielem i nie zawiera żadnych substancji natłuszczających. Po przygotowaniu w taki sposób powierzchni samochodu możemy przystępować do oklejania. Musimy pamiętać, że warunkiem dobrego przyklejenia jest idealne spasowanie wydrukowanych paneli. Klejenie wydruków zaczynamy od góry i używa się do tego rakli. Równomiernie przyklejamy od lewej do prawej bez zbytnego naciągania folii i deformowania, gdyż może ona w końcowej fazie klejenia zachować się nieprzewidywanie.

Co zrobić jak nasza praca nie będzie dokładna w 100%?

Rozpoznawalnosc Reklama Samochodowa Roan24.pl

Po skończeniu czynności przyklejania folii na powierzchnię samochodu zdarza się, że wystąpią miejscowe pęcherzyki powietrza. Nie należy się wtedy przejmować i sugerować tym, że coś źle wykonaliśmy. Proces pozbywania się ich jest łatwy i nieczasochłonny. Wystarczy dokonać delikatnych nakłuć cienką igłą i usunąć z nich powietrze zważywszy przy okazji na to, żeby nie dostała się wilgoć pod powierzchnie folii. Po tym etapie pozostaje nam wygrzanie jej gorącym powietrzem. Musimy jednak uważać, żeby temperatura powietrza nie przekroczyła maksymalnych wartości, na które folia jest uodporniona. Po całkowitej aplikacji musimy sprawdzić miejsca łączeń i narożniki klejeń. Jeżeli wszystko się zgadza – to przystępujemy do delikatnego dogrzewania punktów newralgicznych, aby folie połączyły się idealnie z powierzchnią. Powinniśmy się posłużyć Pirometrem, żeby mieć kontrolę nad temperaturą dogrzewania. Tylko wtedy będziemy mieli 100% pewności, że nie uszkodzimy grafiki. Reklama Samochodowa Oklejanie Samochodów Rozpoznawalność Marki.

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner