Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Centrum Doskonalenia Nauczycieli Szczecin Aktualizacja

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie jest tematem tego artykułu. Piszemy w nim o naszej we współpracy z ZCDN-em, która trwa do dziś. Opiszemy także jak wyglądała aktualizacja strony internetowej. Pobocznie również projektowanie stron Szczecin.

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Szczecin

Najważniejsze informacje o instytucji

Jest to placówka, której głównym zadaniem jest wspieranie pracowników oświaty – nauczycieli. Są tam realizowane zadania mające na celu doskonalenie oraz dokształcanie nauczycieli. Nie ma tutaj większego znaczenia rodzaj czy poziom placówek oświatowych. Sztampowym hasłem ZCDN-u jest hasło „Szkolimy i doradzamy”. Nie ma więc wątpliwości, dlaczego fraza ZCDN Szczecin konferencje cieszy się w Google tak dużą popularnością. Warto także wspomnieć tutaj o Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Jest ona bardzo bogata w różnego rodzaju zbiory. Część z nich jest dostępna online. Z pewnością nie raz przydała się jakiemuś nauczycielowi. 🙂

ZCDN konferencje szkolenia

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie również prowadzi konferencje. Odbywają się przez cały rok szkolny. Co więcej, są one pogrupowane w uporządkowany, przyjazny sposób. Dzięki temu łatwo i szybko można się zorientować, co i gdzie się znajduje. Przyjęty system jest skuteczny i sprawdzony.

Modernizacja strony internetowej

Jak wyglądała aktualizacja strony ZCDN Szczecin?

Cały wygląd strony oraz jej funkcjonowanie to efekt naszej modernizacji. Jednakże cała aktualizacja strony internetowej przebiegała w kilku etapach. Nie da się bowiem zrobić wszystko na raz. Tego typu zlecenia należy dobrze rozplanować i trzymać się obranego planu.

Na samym początku dostaliśmy pełną rozpiskę rzeczy, które obejmowała aktualizacja strony internetowej. Następnie opracowaliśmy rozwiązania, które wdrożymy na stronie, aby spełnić wszystkie podpunkty. Nasz zespół to profesjonaliści, a w przeszłości realizowaliśmy już podobne zlecenia, więc nie było to dla nas problemem. Przygotowaliśmy także szablony WordPress Photoshop, czyli layout w trzech sztukach w wersji PSD. Również słynne już kafelkowe menu to nasza praca. Jest ono nowoczesne, a zarazem bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze.

Witryna ZCDN Szczecin jest również dostępna w dwóch obcych językach: angielskim oraz niemieckim. Odpowiada za to specjalna wtyczka, którą zainstalowaliśmy oraz skonfigurowaliśmy. Nie można również przeoczyć kalendarza wydarzeń, który jest widoczny w dolnej części strony głównej. On także został przez nas przygotowany.

Refleksje – Zachodniopomorski Dwumiesięcznik Oświatowy

Tak, to też my 🙂 Na stronie refleksje zcdn edu pl jest zakładka Archiwum – w niej znajdują się wszystkie publikacje dwumiesięcznika z 2016 roku. To właśnie ROAN Agencja InterAktywna odpowiada za cały system wyświetlania, jak i również za to, co jest widoczne po wejściu w konkretną publikację. Znajdują się tam informacje o samym wydaniu oraz między innymi pliki do pobrania w wersjach: PDF, EPUB i MOBI. System ten nastawiony jest na szybki łatwy dostęp do materiałów.

WCAG 2.0 WordPress a ZCDN Szczecin

Strona internetowa jest również dostępna dla osób niepełnosprawnych. Elementy, które są najbardziej widoczne to przełączanie wysokiego kontrastu, skala szarości oraz zmiana czcionki. Po stronie można się poruszać za pomocą klawiatury – to jeden z wymogów WCAG 2.0 ustawa. Drogi czytelniku, sprawdź sam! Wejdź na stronę ZCDN Szczecin i zacznij wciskać klawisz Tab – sprawdź co się dzieje. 🙂

Co jeszcze?

Aktualizacja strony Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie była jednym z naszych większych projektów. Wymienimy tutaj jeszcze kilka innych rozwiązań, które wprowadziliśmy (gdybyśmy chcieli uchwycić wszystko, to artykuł byłby trzy razy dłuższy 😛 ).

  • Galeria zdjęć – przygotowanie oraz dostosowanie całego modułu. Uporządkowanie i podział zdjęć.
  • Prywatna zawartość po zalogowaniu – tutaj wdrożyliśmy moduł, który jest odpowiedzialny za wyświetlanie określonych treści, materiałów, ale dopiero po zalogowaniu.
  • Responsywność (Responsive Web Design). Witryna bezproblemowo i do tego szybko wczytuje się na urządzeniach mobilnych: smartfonach, tabletach i tym podobnych.
  • Biuletyn Informacji Publicznej – BIP ZCDN opraliśmy o wygląd i funkcjonowanie strony głównej, z tym że jest ona po prostu wykonana według norm dla biuletynów informacji publicznej. Warto tutaj zatrzymać się na chwilę przy przetargach. Funkcjonują one dzięki osobno przygotowanej aplikacji, przygotowanej i wdrożone przez naszych fachowców.

Projektowanie stron Szczecin, czyli aktualizacja strony internetowej, WCAG 2.0 i wiele więcej

ROAN Agencja InterAktywna to profesjonalny zespół, który może pomóc także Tobie! Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, jesteś w odpowiednim miejscu. Zajrzyj do naszego Portfolio, sprawdź opinie o naszej firmie w Google Moja Firma. Nasza oferta jest skierowana nie tylko do organizacji publicznych / rządowych, ale również do prywatnych firm. Możemy dla Ciebie zaktualizować stronę czy zaprojektować nową. Pomyśl o tym. 🙂

Projektowanie stron Szczecin – kiedy wpiszesz to w wyszukiwarkę, wyświetlą Ci się wszystkie lokalne firmy. Jednak zastanów się, czy ograniczanie się do Twojego miasta to dobra metoda? Dobra pod warunkiem, że w Twoim mieście są profesjonalne agencje interaktywne. Pamiętaj jednak, że są też lepsze. Nasza agencja zna się na rzeczy i projektowanie stron Szczecin nie będzie dla nas żadnym problemem. Tym bardziej że mamy Klientów nawet z Londynu czy Vancouver. To robi wrażenie, prawda? 🙂 Projektowanie Stron Szczecin nie jest dobre tylko w Szczecinie.

Nie wpisuj w Google projektowanie stron Szczecin – prawdziwych fachowców masz tutaj. Skontaktuj się z nami i powiedz jak sobie wyobrażasz swoją stronę.
Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner