Panda Nowe i Google Pingwin Oblicze Pozycjonowania

Google Pingwin i Panda Nowe Oblicze Pozycjonowania

Przez kupowanie linków Twoja strona dostanie karę od Google

Google Pingwin i Panda zmieniły oblicze wyszukiwania raz na zawsze w internecie. Google nakłada kary na witryny, które kupują linki zwrotne lub inwestują w prywatne sieci blogowe. Strony, które zdominowały wyszukiwania w niedawnej przeszłości są karane lub de-indeksowane, począwszy od pierwszej strony do dwudziestej, lub nawet są usuwane całkowicie, pozbawiając wiele witryn e-commerce przychodów w biznesie.

• Optymalizacja strony: Jest dużo więcej do zrobienia aniżeli analiza słów kluczowych i pisanie dobrej treści na stronie. Optymalizacja strony to także dobre wewnętrzne linkowanie strony, mapa strony, integracja z Google Analytics, Google Webmaster, dane strukturalne, tytuł, redagowanie wysokiej treści strony – podawaj użytkownikom informacje, których szukają, atrybuty alt obrazków, tworzenie układu strony (layoutu strony), linki wychodzące ze strony i przychodzące do strony ich ilość i jakość, prędkość otwierania się strony internetowej, łatwość poruszania się użytkownika po stronie – łatwa nawigacja strony. Podchodź z rozwagą do ofert usług optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. Niektóre firmy twierdzą, że są w stanie zagwarantować wysoką pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google. Rzetelne firmy świadczące usługi pozycjonowania, rzeczywiście mogą udoskonalić strukturę i treść strony internetowej, jednak są również firmy, które stosują oszukańcze metody w celu wprowadzenia wyszukiwarek w błąd. Zachowaj ostrożność przy zakupie takich usług pozycjonowania dla swojej strony.

Social media są strategicznym celem społecznym: Google wydaje się spędzać większość swojej uwagi na stronach internetowych, które są stale zmieniające się, są często aktualizowane nowymi treściami. Zawartość społeczna jest jednym ze sposobów, aby zachować swoją stronę żywą, świeżą i nowoczesną. Platformy takie jak Pinterest, Google+, Facebook, Instagram, i wiele innych serwisów społecznościowych, są niezbędne w biznesie. W uzupełnieniu do redagowania bloga w naszej stronie internetowej, treści mediów społecznościowych, należy pisać, zamieszczać dobrą treść w naszej witrynie.

Autentyczne, organiczne linki zwrotne: content marketing po polsku – jak przyciągnąć klientów – jest istotnym elementem rozwoju organicznego wyszukiwarki, silną reputacją w Internecie. To musi być niepodważalne i całkowicie zgodne z zasadami Google – biały kapelusz to podstawa – zamiast próbować oszukać Google stosując metody z czarnego kapelusza. To już nie działa jak kiedyś i będzie działać coraz mniej w przyszłości. Zatem warto być uczciwym.

• Popularność, budowanie dobrych relacji: Google chce wiedzieć, że właściciele witryny i ich pracownicy, Twoja wspólnota, Twoje szanse i aktualni i przyszli klienci, są zaangażowani w sukces Twojej firmy. Zamiast spędzać czas i wydawać pieniądze na zautomatyzowane systemy z czarnego kapelusza, reklamy, kupno linków zwrotnych, skoncentrować się warto i przede wszystkim na generowaniu zaangażowaniu społeczności wokół Twojego biznesu, Twojej witryny.

• Blogerzy: choć może już nie są jedynymi władcami królestwa internetu, blogerzy oferują dobry efekt w stosunku do nakładów, ponieważ nie tylko mają dużo dobrego swojego SEO związanych z ich blogami, są one dobrze pozycjonowane. Jeśli jesteś w stanie zlecać im pisanie o Twoim biznesie w ich blogach to bardzo dobrze, ponieważ to się opłaca!

Pisanie i Redakcja Tekstów: Wielu moich znajomych ma duże sukcesy, jeśli chodzi o pisanie tekstów, nie przejmuj się tym, Ty też możesz. Pisanie tekstu na stronie rozpocznij od zakreślenia celu, jaki chcesz osiągnąć. Klientowi musisz dostarczyć rozwiązanie, którego szuka, trafia na Twoją stronę z wyszukiwarki Google. Pamiętaj czas, jaki spędzi w Twojej stronie zostanie zauważony przez wyszukiwarki. Jeśli klient rzecz ujmując spędzi dużo czasu na stronie to znaczy, że artykuł był dla niego interesujący i wyszukiwarka też to doceni. Pisz językiem potocznym, bez formalnego języka. Używaj krótkich i zrozumiałych zdań, pogrubień, ważnych słów, daj linki do innych Twoich stron w witrynie oraz do innych podobnych witryn piszących na ten temat.

Trzeba już to teraz zacząć. Przesunąć pieniądze z reklamy na SEO i wydać je na konfigurację innego świata, na swój Social Media, sobowtór, swój społeczny cień mediów. Jeśli nie masz talentu, aby to zrobić, znajdź utalentowaną dobrą agencję interaktywną np. nas, aby mogła Ci pomóc dobrze zoptymalizować treść witryny i pozycjonować ją.

∴ Ten wpis odszukano w wyszukiwarce Google przez poniższe frazy:

• Google Pingwin i Panda

•  Nowe Oblicze Pozycjonowania

• Optymalizacja strony

• SEO

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner