Logo agencji ROAN24 Gorzów Wielkopolski Pozycjonowanie Tworzenie Projektowanie Hosting Stron Sklepów internetowych
jak zoptymalizowac strone pod katem seo i konwersji 10

Jak zoptymalizować stronę pod kątem SEO i konwersji

Ważne jest, aby nauczyć się, jak zoptymalizować swoją stronę pod kątem wyszukiwania i konwersji Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja strona działa tak dobrze i efektywnie, jak to tylko możliwe.

Możesz uzyskać więcej ruchu na swojej stronie internetowej i więcej szans na konwersję potencjalnych klientów z dobrym SEO.

Google może lepiej oceniać stronę zoptymalizowaną pod kątem konwersji niż stronę, która nie jest zoptymalizowana pod kątem konwersji.

Google.pl

Te strategie i wskazówki pomogą ci zoptymalizować twoją stronę pod kątem konwersji i SEO, tak abyś miał zarówno najlepsze, jak i najgorsze strony.

Co to jest SEO?

Optymalizację różnych aspektów strony WWW

SEO to skrót od „search engine optimization”. Jest to proces zwiększania ruchu do Twojej witryny za pośrednictwem wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach.

SEO to technika marketingowa polegająca na tworzeniu zoptymalizowanych treści. Pomaga użytkownikom znaleźć Twoją witrynę, co podnosi jej pozycję w wyszukiwarkach.

Celem SEO jest zwiększenie widoczności i zaangażowania Twojej witryny w wyszukiwarkach takich jak Google. Oto co powinieneś wiedzieć o podstawach SEO:

 • Search Engine Optimization to proces stosowany w celu poprawy widoczności i zaangażowania witryn na stronach wyników wyszukiwania (SERP).
 • Proces ten odbywa się za pomocą wielu taktyk, takich jak badanie słów kluczowych, metatagi, optymalizacja treści i budowania linków.
 • Ostatecznym celem tego procesu jest generowanie ruchu z bezpłatnych wyników wyszukiwania.

Działania te spowodują, że Twoja strona będzie łatwiejsza do znalezienia. Zwiększy to prawdopodobieństwo, że potencjalni klienci będą szukać słów kluczowych związanych z Twoją marką.

Wyobraź sobie swój biznes fitness. Na swojej stronie internetowej udostępniasz wskazówki i porady dotyczące ćwiczeń i diety.

Dostępny jest również artykuł na temat utraty wagi. Dobre praktyki SEO mogą zwiększyć szanse na to, że ktoś wyszuka „jak schudnąć” i znajdzie Twój artykuł.

Wyszukiwarki są najczęściej używanymi źródłami wyszukiwania informacji w Internecie. Dla firm ważne jest, aby były one wymienione na tych stronach wyników wyszukiwania, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Istnieje wiele strategii, z których mogą korzystać firmy, aby poprawić swoje rankingi i zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej.

Jak zoptymalizować treść pod kątem wyszukiwarek, takich jak Google i Bing

Jeśli masz bloga, ważne jest, aby wiedzieć, jak Twoje treści sprawdzają się w wyszukiwarkach, takich jak Google i Bing. Dzieje się tak, ponieważ ruch z wyszukiwarek pomaga zwiększyć widoczność Twojego bloga.

Aby zoptymalizować treść pod kątem wyszukiwarek, takich jak Google i Bing, należy wziąć pod uwagę gęstość słów kluczowych SEO. Ponieważ nie ma żadnych zasad dotyczących gęstości słów kluczowych SEO, firmy stosują własne formuły lub metody w celu określenia optymalnej gęstości słów kluczowych dla swoich postów na blogu.

Kluczowym wskaźnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest stosunek słów kluczowych do deskryptorów. Aby obliczyć ten współczynnik, podziel docelowe słowo kluczowe przez odpowiadający mu tytuł artykułu.

Pozycjonowanie strony internetowej jest ważne dla wszystkich firm, ale szczególnie dla startupów lub małych firm. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie słowa kluczowe, które pasują do Twoich odbiorców, a następnie umieścić je w swojej witrynie, aby Google mógł je zobaczyć. Słowa kluczowe to wszystko, jeśli chodzi o SEO. Słowa kluczowe pomagają wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twoja witryna, i ułatwiają innym znalezienie Cię. Lokalne pozycjonowanie strony internetowej to najlepszy sposób na zwiększenie ruchu na Twojej stronie.

Jak znaleźć najlepsze SEO w Twojej okolicy?

SEO to skomplikowany proces dla większości firm. Osiągnięcie najlepszych wyników wymaga dużo czasu i ciężkiej pracy, zwłaszcza gdy chcesz, aby Twoja witryna została odnaleziona przez osoby aktywnie poszukujące tego, co oferujesz.

Aby znaleźć najlepszą lokalną firmę SEO w Twojej okolicy, ważne jest, aby poszukać firmy, która oferuje szereg usług, w tym copywriting, projektowanie stron internetowych, marketing treści, zarządzanie PPC i wiele innych.

Wraz ze wzrostem konkurencji firmy nieustannie poszukują sposobów na osiągnięcie najwyższego wyniku wyszukiwania. Ponieważ strony internetowe stają się coraz bardziej istotne i ważne, opłaca się inwestować w odpowiedni rodzaj pozycjonowania stron internetowych.

Co to jest optymalizacja współczynnika konwersji witryny?

Aby stworzyć udaną witrynę, musisz mieć jasny cel, co chcesz, aby użytkownik zrobił, gdy wejdzie na Twoją witrynę. Musisz także wiedzieć, jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozyskanie potencjalnych klientów z Twojej witryny i sprawienie, by stali się klientami.

Optymalizacja współczynnika konwersji w sieci polega na pozyskiwaniu większej liczby odwiedzających, którzy są zainteresowani Twoim produktem lub usługą i skłonieniu ich do podjęcia pożądanych działań w Twojej witrynie. Optymalizacja współczynnika konwersji jest również uważana za jedną z najlepszych strategii zwiększania życiowej wartości klienta.

Optymalizacja współczynnika konwersji obejmuje wiele różnych czynników, takich jak zrozumienie, w jaki sposób ludzie szukają produktów lub usług online, tworzenie kreatywnych stron docelowych i używanie oprogramowania do śledzenia konwersji z narzędziami analitycznymi, takimi jak Google Analytics i Hubspot.

Optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek

Wyszukiwarki stały się koniecznością w dzisiejszym świecie. Google jest używany jako główna wyszukiwarka w 90% sieci i stał się powszechnie znaną nazwą. Aby utrzymać dobrą pozycję swojej witryny w wynikach wyszukiwania, firmy powinny zoptymalizować swoją witrynę zarówno pod kątem użytkowników mobilnych, jak i stacjonarnych.

Wyszukiwarki używają algorytmów, które analizują zawartość, wygląd i ogólną „klimat” witryny w celu określenia jej trafności w wynikach wyszukiwania. Firmy stosują różne techniki optymalizacji swoich stron internetowych w celu zwiększenia ich rankingów i ruchu.

SEO obejmuje skuteczną optymalizację strony i kampanie marketingowe, aby dotrzeć do klientów online. Z pomocą SEO Twoja firma może dotrzeć do nowych klientów, promować i sprzedawać swoje produkty oraz zwiększać ruch w sieci, aby zwiększyć sprzedaż.

Aby osiągnąć najlepszą możliwą obecność w Internecie dla swojej firmy, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Najważniejsza jest optymalizacja strony WWW. Aby zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek, ważne jest, aby zacząć od stworzenia planu SEO. Obejmuje to zrozumienie odbiorców, tworzenie mapy witryny i korzystanie z oprogramowania analitycznego, takiego jak Google Analytics lub W3 Counter.

Istnieją różne techniki optymalizacji strony WWW, niektóre skupiają się na optymalizacji struktury strony internetowej, a inne skupiają się na optymalizacji zawartości strony internetowej. Projektowanie stron internetowych jest ważne, ale równie ważne jest upewnienie się, że Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, aby można ją było łatwo znaleźć.

Właściciele firm zawsze potrzebowali optymalizacji strony WWW. W dzisiejszych czasach marketing cyfrowy stał się lukratywną branżą. Aby odnieść sukces w Internecie, ważne jest, aby firmy miały w pełni zoptymalizowaną stronę internetową, która może przyciągnąć klientów i zwiększyć zyski.

Jak zoptymalizować swoją witrynę pod kątem wyszukiwań Google

Chociaż Internet jest zasobem 24/7, zawsze trudno było znaleźć informacje na czas. Wyszukiwarki internetowe zostały wynalezione, aby pomóc rozwiązać ten problem. Odpowiadają również za ułatwianie ludziom znajdowania nowych i interesujących treści w Internecie.

Wyszukiwarki sprawdzają jakość treści, które masz w swojej witrynie. Opierają się na robotach, aby określić, które strony są istotne, i stale aktualizują swoje algorytmy, aby nadążać za zmianami technologicznymi.

Optymalizacja strony www za pomocą SEO to dobry sposób na zwiększenie ruchu i poprawę pozycji w rankingu. Jest to również ważne z innych powodów, takich jak generowanie większej liczby potencjalnych klientów i konwersji.

Niektórzy copywriterzy używają fraz kluczowych, aby dopasować treść, podczas gdy inni całkowicie ich unikają. Chociaż nie jest to regułą, wielu ekspertów twierdzi, że korzystanie z nich może pomóc w bardziej przekonującym pisaniu. Mogą również pomóc widzom zapamiętać i połączyć się z przesłaniem, które próbujesz przekazać.

Frazy kluczowe są definiowane jako frazy, które są tak powszechnie używane, że stały się synonimami pewnych idei lub koncepcji. Na przykład wyrażenie „dzień odpoczynku od pracy” jest uważane za frazę kluczową, ponieważ stało się synonimem pojęcia „dzień wolny”. Używanie fraz kluczowych w treści może sprawić, że będzie ona przyjemniejsza dla czytelnika i zwiększyć zaangażowanie.

Dlaczego Twoja witryna musi być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych?

Optymalizacja strony www pod kątem wyszukiwarek jest ważnym krokiem do zapewnienia, że witryna zostanie odnaleziona w Internecie. Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić podczas optymalizacji strony internetowej, jest upewnienie się, że ma ona wysokiej jakości page rank.

Bez względu na to, jak dobry jest projekt i treść Twojej witryny, jeśli nie optymalizujesz jej pod kątem wyszukiwarek internetowych, nie uzyskasz tylu odwiedzających, ile byś chciał. Co się stanie? Stracisz potencjalnych klientów, ponieważ nie będą oni mogli znaleźć Twojej witryny lub znaleźć tego, czego szukają.

Czynniki rankingu wyszukiwarek: metryki i algorytmy używane przez Google, Bing i Yahoo do określania pozycji witryny na stronach wyników wyszukiwania (SERP) obejmują takie czynniki, jak rankingi słów kluczowych, linkowanie wewnętrzne i linki zwrotne z innych witryn.

Linkowanie wewnętrzne to rodzaj hiperłącza, który prowadzi użytkowników z jednej witryny do drugiej w ramach tej samej witryny. Proces ten jest nie tylko korzystny dla SEO, ale także pomaga zwiększyć ruch użytkowników, uporządkować treści i poprawić dostępność.

Utrzymywanie aktualności witryny to duża część optymalizacji strony www. Musisz upewnić się, że Twoja witryna zawiera wszystkie niezbędne elementy, a treść jest aktualna. Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) jest również ważna, aby pomóc w widoczności i rankingu w wyszukiwarkach, takich jak Google, Bing i Yahoo.

SEO ma moc, aby to zrobić.

Optymalizacja strony internetowej pod kątem SEO

5 powodów, dla których powinieneś zoptymalizować swoją stronę. Istnieje wiele względów, dla których powinieneś nauczyć się optymalizować zarówno SEO, jak i konwersje w sposób równoległy. Musisz zrozumieć ich związek, aby uczynić stronę bardziej produktywną i wydajną.

Przeanalizujmy pięć powodów, dla których warto zoptymalizować swoją witrynę od razu i utrzymać ją przez dłuższy czas.

1. Upewnij się, że Twoja strona jest użyteczna dla odbiorców.

Marketerzy mają poczucie, że czasami są w konflikcie z Google. Google czasami nie pozycjonuje ich najbardziej wartościowych treści lub widzi duży spadek po aktualizacji algorytmicznej.

CeCele Google są jednak takie same jak Twoje.

Upewnij się, że oferujesz najlepszą treść dla swoich odbiorców.
Możesz stworzyć pozytywne wrażenia użytkowników na swojej stronie.
Nadaj priorytet treściom o znaczącej wartości.
Jest wiele sposobów, aby to zrobić. Google analizuje miliony stron internetowych, ale Ty analizujesz zachowania swojej konkretnej grupy odbiorców.

Google wykorzystuje więcej niż 200 sygnałów rankingowych, aby zdecydować, które elementy są wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Algorytm dokładnie bada sygnały świadczące o tym, że dana strona internetowa dostarczy wyszukiwaczom informacji, których szukają.

SEO polega na wyborze podstawowych i ukrytych słów kluczowych, które odnoszą się do intencji wyszukiwania. Pisz treści, które ludzie lubią czytać. Upewnij się, że dołączasz meta dane, aby pomóc Google w zrozumieniu treści.

Optymalizacja witryny pod kątem konwersji użytkowników polega na prowadzeniu ich w kierunku konkretnego celu. Podobnie jak Google, powinieneś dać swoim odbiorcom dokładnie to, czego oczekują.

Wiedząc, jak zoptymalizować witrynę pod kątem SEO i konwersji jednocześnie, pomożesz osiągnąć oba te cele. Stworzy to silniejszą relację między wyszukiwarkami a Twoją witryną.

2. Ruch organiczny może zostać zwiększony.

Przeciętna firma przeznacza od 5% do 10% swoich całkowitych przychodów na reklamę. Przykładowo możesz wydać 8000 zł na reklamę, jeśli Twoja firma osiąga przychód miesięcznie 80000 zł miesięcznie.

Jest to nadal znaczna kwota. Reklama jest droższa w niektórych branżach, takich jak handel detaliczny.

SEO może być używany w celu przyciągnięcia ruchu organicznego. Chociaż trzeba płacić za promowanie i rozwój treści, nie jest to tak drogie, jak płatne kliknięcia.

Wyniki pokazują, że osoby korzystające z płatnych wyszukiwań trafiają na Twoją stronę częściej niż ci, którzy szukają organicznie. Wyniki wyszukiwania na stronie są bliskie 15%, podczas gdy wyniki wyszukiwania dla płatnych reklam zamykają się w mniej niż 2%.

Zainwestuj swój czas, a jeśli to konieczne, swoje pieniądze, w zwiększenie ruchu organicznego. Chociaż może to zająć więcej czasu, wyniki są długotrwałe i spowoduje więcej sprzedaży.

3. Wykorzystaj istniejący ruch.

Ludzie nie powinni opuszczać Twojej strony po jej odwiedzeniu. Chcesz pozostawić po sobie trwałe wrażenie, które zachęci ich do powrotu.

Aby zoptymalizować swoją stronę pod kątem konwersji, musisz zrozumieć doznania użytkowników. Dowiedz się, w jaki sposób odwiedzający poruszają się po Twojej stronie. Czy przewijają stronę w dół, czy w górę? Jak często klikają na wezwania do działania? (CTA).

Zapisanie się na listę mailową pozwala na kontakt z daną osobą poprzez specjalne oferty, zachęty itp. Odwiedzający mogą być również zachęcani do odwiedzania stron produktowych lub czytania wpisów na blogu poprzez śledzenie Cię w mediach społecznościowych.

Kapitalizacja istniejącego ruchu pomaga zwiększyć współczynnik konwersji, ponieważ większa część ruchu organicznego konwertuje. Wiesz już, czego chcą Twoi odbiorcy i jak to przedstawić.

4. Aby Twoja strona pracowała ciężej.

Strona internetowa może być zbudowana przez każdego, ale tylko kilka osób może konsekwentnie konwertować odwiedzających ich stronę. Jest średnia wskaźnika konwersji w branży mniej niż 2,5 procent.

Chcesz, aby Twoja klientela konwertowała na wyższych poziomach. Ważne jest, aby zrozumieć swoją grupę odbiorców dobrze i dać im to, czego oczekują.

Współczynnik konwersji wzrośnie, jeśli przeprowadzisz badania i zastosujesz te dane na swojej stronie internetowej. Ludzie, którzy odwiedzają Twoją stronę, szybko znajdują to, czego chcą i doceniają gotowość Twojej marki, do pomocy im. Reputację buduje się poprzez lojalność wobec marki.

SEO jest na pierwszym miejscu. Nie można mieć ruchu na stronie bez konwersji. Upewnij się, że Twoja strona ma wartościową i lepką treść, a także wiele możliwości konwersji.

Ten scenariusz jest możliwy:

Twoja witryna e-commerce sprzedaje buty. Klient chce kupić nową parę butów do biegania. Wyszukuje w Google najlepszych butów do biegania. Napisałeś obszerny wpis na blogu na temat wyboru butów do biegania. Zawiera on informacje o różnych typach butów do biegania i rekomendacje marek.

Odwiedzający przeczytał artykuł. Użytkownik otrzyma lead magnet z darmową tabelą rozmiarów i tabelą dopasowania butów do biegania. Odwiedzający musi jedynie zapisać się na Twoją listę mailingową.

Od razu wysyłasz magnes do gościa. Kilka dni później wysyłasz odwiedzającemu lead magnet z kodem kuponu do Twojego sklepu internetowego i kilkoma zdjęciami trampek do biegania. Klient widzi, że masz produkt, którego potrzebuje i dokonuje natychmiastowego zakupu.

Jak widać, SEO i optymalizacja współczynnika konwersji są ze sobą powiązane. Klient będzie zadowolony, jeśli będziesz w stanie zaspokoić jego potrzeby i pomóc mu dostać to, czego chce.

Aby przyciągnąć więcej odwiedzających do swojej witryny, musisz poprawić SEO.

Oto kroki, które sprawią, że staniesz się profesjonalistą SEO. Teraz można umieścić swoje wysiłki do konwersji, podczas gdy nadal aktualizować i wydawanie nowych treści.

Optymalizacja współczynnika konwersji pod kątem wyszukiwarek

1. Przeanalizuj wszystkie dane dotyczące Twojej strony.

Podczas gdy jeden kawałek danych może nie powiedzieć Ci wszystkiego, zbieranie wielu danych może pomóc Ci zobaczyć wzorce.

Możliwe jest, że nie ma problemu, jeśli tylko kilka osób odwiedza stronę, ale nie klika w CTA. Możesz być zmuszony do wprowadzenia poprawek, jeśli Twoje CTA nie jest śledzone przez wielu odwiedzających.

Raporty Google Search Console dotyczące ruchu i zachowań użytkowników pomagają namalować jasny obraz. Dane z GSC śledzą kluczowe metryki, takie jak współczynnik odrzuceń, unikalne sesje, sesje i zachowania użytkowników. Raporty zachowań użytkowników są jednym z przykładów.

Przeanalizuj te dane i zidentyfikuj wzorce. Źródła odesłań mogą dostarczyć Ci cennych informacji o Twoich odbiorcach. W jaki sposób ludzie trafiają na Twoją stronę? Poszukaj stron, które mają większy ruch i konwersję niż inne strony. Aby odtworzyć sukces strony, przeprowadź jej inżynierię wsteczną.

2. Przeprowadzaj dokładne badania słów kluczowych.

W przeszłości można było wybrać słowo kluczowe i stworzyć 300-słowowy artykuł, który uplasowałby się w rankingu dla tego słowa kluczowego. SEO nie jest już takie jak kiedyś.

Usługa firmy ROAN24 pomoże Ci zidentyfikować słowa kluczowe istotne dla Twojego biznesu lub niszy. Możesz użyć ich do wyszukiwania słów kluczowych o długim ogonie, które pasują do intencji użytkowników Twoich klientów. Ważne jest, aby zastanowić się, dlaczego Twoi klienci szukają konkretnych słów kluczowych i co mają nadzieję znaleźć na stronie z nimi związanej.

Zacznij od szerokiego słowa kluczowego. Jeśli na przykład oferujesz wyżywienie dla psów, zacznij od szerokiego słowa kluczowego, takiego jak „budy dla psów”.

ROAN24 przedstawi Ci listę propozycji słów kluczowych, które możesz filtrować za pomocą wielu metod. Szukasz słów kluczowych o długim ogonie, które mogą być wykorzystane do kierowania do określonej grupy odbiorców.

To pomoże Ci stworzyć więcej stron w Twojej witrynie. Agencja ROAN24 napisze długie, szczegółowe artykuły na temat, który daje jak najwięcej informacji, jak to jest możliwe.

3. Twórz długotrwałe, bogate w wartość treści.

Jak podaje ROAN24, idealna długość wpisu na blogu powinna wynosić 1600 słów. Jest to jednak tylko wskazówka.

Zanim zdecydujesz, jak długa powinna być Twoja treść, wyszukaj w Google swoje podstawowe słowo kluczowe. Odwiedź 10 najlepszych wyników SERP. Niektóre z tych stron są dłuższe niż 1,600 słów. Jeśli tak, to Twoja również powinna być dłuższa niż 1600 słów.

Ale długość to nie wszystko. Ale sygnalizuje Google, że Twoja strona zawiera więcej informacji. Jest bardziej prawdopodobne, że zajmiesz wyższą pozycję w rankingu, jeśli wiele osób spędza czas na tej stronie, nawet czytając całość.

4. Optymalizacja pod kątem On-Page SEO

Onpage SEO uczy, jak można zoptymalizować serwis podczas budowania stron. Kategoria ta obejmuje czynniki takie jak nagłówki, podnagłówki i slugi URL. Meta tagi również zaliczają się do tej kategorii.

W nagłówku umieść swoje główne słowo kluczowe, ponieważ jest ono najbardziej prawdopodobne. Powinno ono pojawić się w tytule i co najmniej jednym z podtytułów. Aby utrzymać zawartość twojego tekstu pomiędzy 5% a 25%, zatem powinieneś dążyć do około 5% do 25%. Unikaj sytuacji, w której wyglądasz jak przemycający słowa kluczowe, nie przekraczając wyższej granicy.

Twoje podstawowe i powiązane słowa kluczowe powinny być zawarte w treści i podtytułach. Google zrozumie Twoją treść, jeśli zawrzesz w niej wystarczająco dużo kontekstu.

5. Optymalizacja SEO off-page

Offpage Search Engine Optimization jest również znany jako zewnętrzne SEO. Odnosi się do metod, których używasz, aby zoptymalizować swoją witrynę za pomocą zewnętrznych narzędzi. SEO Twojej strony internetowej może zostać wzmocnione poprzez blogowanie gościnne i aktywność w mediach społecznościowych, jak również influencer marketing i wzmianki o marce.

O backlinkach porozmawiamy nieco później. Jednakże wszystkie linki mogą mieć znaczący wpływ na SEO. Linki z witryn o niskiej autorytatywności nie są zalecane. Nie pomogą one i mogą być szkodliwe. Powinieneś, zamiast tego kierować się do szanowanych publikacji podczas poszukiwania backlinków.

6. Zoptymalizuj swoją stronę pod kątem urządzeń mobilnych.

Optymalizacja na swojej witrynie pod kątem wyszukiwarek
Wynik naszej strony 97/100

Urządzenia mobilne stają się coraz bardziej popularne i nie powinieneś zostawiać potencjalnych konwersji w tyle. Google uruchomiło również indeks mobilnych stron internetowych (Mobile-First Index). Oznacza to, że przyjazność dla urządzeń mobilnych może pomóc Ci w osiągnięciu wyższego rankingu.

Najwygodniejsze są projekty responsywne. Dostępne są darmowe i premium motywy WordPress. Mają one wbudowany responsywny design, więc nie musisz się martwić o dodawanie kodu.

7. Szybkość strony wzrasta.

Szybkość strony ma znaczenie w SEO i konwersji.

Szybkość ładowania strony to złożony temat, który wymaga wyjątkowego podejścia do zrozumienia. Nie chodzi tylko o szybsze ładowanie witryny, ale o lepsze wrażenia użytkownika. Użytkownicy z większym prawdopodobieństwem pozostaną w Twojej witrynie przez dłuższy czas i przekształcą się w klientów, jeśli strona ładuje się szybko.

Jeśli stronie zajmuje zbyt dużo czasu, aby się załadować, większość ludzi kliknie przycisk „wstecz” i pójdzie gdzie indziej. Podobnie jak powyżej, jeśli Twój formularz będzie się wolno ładował, użytkownik w końcu zrezygnuje.

Google proponuje PageSpeed Informacje, aby dowiedzieć się, jak szybko ładuje się Twoja strona na wszystkich urządzeniach. Pokazuje również, co możesz zrobić, aby przyspieszyć swoją stronę. Możesz sprawdzić swoją stronę jak szybko się ładuje tutaj: https://pagespeed.web.dev/

8. Zdobądź wysokiej jakości backlinki

Backlinki odgrywają główną rolę w poprawieniu rankingu twojej strony internetowej.

Google interpretuje wysokiej jakości strony linkujące do twojej jako znak wiarygodności Twojej strony. Twoje strony będą plasowały się wyżej, jeśli będą posiadały solidne profile backlinków.

Uzyskanie wysokiej jakości backlinków wymaga wysiłku, ale zaczniesz widzieć rezultaty. Wyślij e-mail do influencerów oraz innych osób z twojej niszy. Możesz podzielić się z nimi swoim artykułem i skierować ich na stronę, na której udostępniłeś część ich treści.

Omówiliśmy już poprawę SEO. Co teraz z konwersjami?

jak zoptymalizowac strone pod katem seo i konwersji 09

Wyniki nie przyjdą od razu. Rankingi wymagają czasu. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku ilości treści dostępnych online. Dlatego należy opracować wysokiej jakości treści, przyciągnąć backlinki, aby uzyskać wiarygodność w Google.

Musisz zacząć planować konwersje natychmiast. Możesz zauważyć zwiększone konwersje nawet przy niskim ruchu, jeśli zoptymalizujesz swoją stronę internetową.

SEO może poprawić konwersje poprzez kierowanie właściwych wyszukiwarek do twoich treści. Google może precyzyjnie oceniać strony, jeśli ich cel jest jasny.

Dłuższy, bardziej wartościowy artykuł zwiększa szanse na kliknięcie przez odwiedzającego. Będą oni zaintrygowani wartością, którą się dzielisz i będą ją rozpoznawać. Jeśli zrobisz im atrakcyjną ofertę, będą bardziej skłonni do konwersji.

Optymalizacja strony pod kątem konwersji – polepsz wrażenia użytkownika.
Doświadczenie użytkownika to po prostu sposób, w jaki użytkownicy postrzegają Twoją stronę pod względem nawigacji i znajdowania tego, czego szukają. Świetne doświadczenia użytkownika sprawią, że odwiedzający będą zadowoleni i wdzięczni.

Możesz przekonwertować więcej klientów, skupiając się na najmniejszych szczegółach. Przyjrzyj się swojej stronie głównej i zidentyfikuj każdy jej element, od logo, przez górny pasek nawigacyjny, po widżety w pasku bocznym. Co by się stało z doświadczeniem użytkownika, gdyby jeden z tych elementów został usunięty?

Jeśli tak, pozbądź się go. Powinieneś skupić się na tym, aby Twój ruch na stronie prowadził do pożądanych przez Ciebie działań.

Aby dowiedzieć się, które obszary wymagają poprawy, użyj narzędzi badania zachowań użytkowników (User Behavior Tools).
Doświadczenie użytkownika to obszar, w którym przypuszczenia mogą okazać się zbyt daleko idące. Choć może Ci się wydawać, że dany element jest wymagany na stronie, dane dotyczące zachowań użytkowników tego nie potwierdzają.

Raporty zachowań użytkowników dostarczają unikalnego wglądu w zachowania odwiedzających Twoją witrynę. Na przykład, mapy cieplne mogą pokazać Ci miejsca, w których jest największa aktywność kliknięć, dzięki czemu możesz umieścić najważniejsze elementy na swojej stronie.

Pytania i odpowiedzi

jak zoptymalizowac strone pod katem seo i konwersji 01
 • Korzyści i zalety szybkich stron?

  Szybkie strony to nowy sposób publikowania w Internecie, który ma wiele zalet. Są one zazwyczaj mniejsze, co oznacza, że ładują się szybciej, wymagają mniejszej przepustowości do załadowania i zajmują mniej miejsca. Strony ładują się również szybciej dzięki lepszemu interfejsowi użytkownika.

 • Jak sprawdzić szybkość strony internetowej?

  Szybkość Twojej witryny określa, jak dobrze umożliwia ona dostęp do wymaganych zasobów i umożliwia płynną nawigację po witrynie. Ważne jest, aby mieć świadomość wydajności sieci, aby przyspieszyć działanie witryny.

 • Jak przyspieszyć stronę internetową?

  Przeciętna strona internetowa ładuje się wokoło sześć sekund. Jeśli przyspieszysz swoją witrynę, możesz zwiększyć ruch i przychody. Aby przyspieszyć ładowanie witryny, upewnij się, że korzysta z szybkiego serwera, ma szybkie połączenie z Internetem i wszystkie obrazy są zoptymalizowane pod kątem sieci.

 • Jak przyśpieszyć i optymalizować strony?

  Strony internetowe to klucz do Twojego biznesu. Muszą być zoptymalizowane, aby przyciągnąć maksymalny ruch. Istnieje wiele sposobów na zmaksymalizowanie ich wydajności. Obejmują one używanie odpowiednich słów kluczowych, stosowanie najlepszych praktyk podczas projektowania, upewnianie się, że są one dostępne i responsywne itp.

 • Co to jest optymalizacja strony internetowej?

  Optymalizacja witryny to proces optymalizacji witryny pod kątem rankingu w wyszukiwarkach. Oznacza to określenie, w jaki sposób Twoja witryna może pozycjonować się wyżej w wyszukiwarkach i ułatwić do niej dostęp.

 • Ile kosztuje optymalizacja strony internetowej?

  Optymalizacja strony internetowej to jeden z najważniejszych aspektów strategii marketingowej każdej firmy. Stworzenie strony internetowej, która jest łatwa w nawigacji i atrakcyjna dla odwiedzających, pomoże generować leady i zwiększać sprzedaż.

 • Dlaczego przyspieszenie strony jest ważne?

  Szybkość strony jest ważnym czynnikiem sukcesu witryny. Choć może się to wydawać trywialne, może zmienić świat. Im szybciej Twoja witryna ładuje się i ładuje zawartość, tym wyższy jest Twój ranking.

 • Jak przetestować swoją stronę?

  Być może zastanawiasz się, jak przetestować swoją witrynę bez zatrudniania do tego specjalisty. Istnieje kilka sposobów na przetestowanie swojej witryny za pomocą dostępnych narzędzi:
  https://tools.pingdom.com/
  https://gtmetrix.com/
  https://pagespeed.web.dev/

Wnioski

SEO może być skomplikowane, ale możliwe jest opanowanie podstaw.

Należy zacząć od zebrania jak największej ilości danych i dokładnych badań. Bądź konkretny co do swojej grupy odbiorców i upewnij się, że Twoje treści są lepsze od tych z konkurencji.

Powinieneś stworzyć oddzielne kampanie dla off-page i on-page SEO. Twoja strona powinna ładować się szybko na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Należy również pozyskać backlinki.

Następnie można zoptymalizować witrynę pod kątem konwersji, aby upewnić się, że nie marnujemy ruchu.

Doświadczenie użytkownika i wzorce zidentyfikowane dzięki raportowaniu zachowań użytkowników powinny być w centrum uwagi. Z czasem zaczniesz zauważać wzrost ruchu i konwersji dzięki swojej ciężkiej pracy.

Nawet starsze treści mogą być nadal przydatne. Twoje wysiłki nie powinny być odrzucane jako nieistotne w tym czasie.

Przez lata będziesz przyciągać ruch, jeśli Twoje treści są solidne i ponadczasowe.

Specjalista SEO: Roland Piątkowski

Należy pamiętać, że korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, użytkownik wyraża zgodę na politykę prywatności i przechowywanie plików cookie, które umożliwiają sprawne działanie naszej witryny.