WCAG 2.0 AA – na tym skupia się nasz dzisiejszy artykuł. Modernizujemy bowiem stronę internetową białostockiej firmy, która dostarcza media takie jak telewizja czy internet.

WCAG 2.0 wciąż ważne – przekonaliśmy się o tym

Słowem wstępu

WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines, czyli wytyczne dotyczące dostępności stron internetowych) to zagadnienie, które już pojawiało się na naszym Blogu co najmniej dwa razy, na przykład w tym wpisie. Wytyczne ustanowione przez standard WCAG 2.0 to dokument zawierający porady, które mówią o tym, jak budować strony internetowe aby były dostępne dla wszystkich. Wszyscy to także ludzie niepełnosprawni: niewidomi, niedosłyszący czy nawet głusi, niemi i tak dalej.

„Szacuje się, że osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności stanowią 1/7 całej populacji światowej. Nawet przy ostrożnym założeniu, że tylko 1/10 z nich korzysta z internetu, być może słusznym byłoby wprowadzić zalecenia, aby każdy twórca strony internetowej, zanim „zainstaluje” ją w sieci, zapoznał się z dokumentacją WCAG 2.0, a przede wszystkim potrafił z niej korzystać.”

Źródło: dostepnestrony.pl

Jeżeli już się w ogóle myśli o WCAG 2.0, to zazwyczaj mylnie, przypina się to hasło do stron rządowych, witryn publicznych. Jednak nie tylko witryny ministerstw czy miast powinny spełniać ten standard. Dotychczas WCAG 2.0 realizowaliśmy dla Miasta Ogrodu Podkowy Leśnej, Gminy Przytoczna oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Widać tu bardzo tę tendencję to stron publicznych. Powoli również inne witryny otwierają się na wszystkich internautów. Jedną z nich jest koba pl – dostawca telewizji, internetu i telefonii z Białegostoku. Co więcej: to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za wdrożenie WCAG 2.0 na poziomie AA na ich stronie.

Aż 1/10 osób niepełnosprawnych regularnie korzysta z internetu. Warto o nich pomyśleć już podczas projektowania strony.

KOBA Białystok Telewizja a WCAG 2.0 AA

Dostępność stron internetowych mamy już wyjaśnioną. Teraz czas na konkretne elementy, które zostaną wdrożone przez nasz zespół. Finalnie strona internetowa ma spełniać standard WCAG 2.0 na poziomie AA. Jakie rozwiązania należy wprowadzić aby to osiągnąć? Już tłumaczymy.

Otwórz swoją stronę na wszystkich użytkowników

KOBA Białystok (telewizja, internet, telefon) już niebawem będzie miała stronę zgodną z wymogami WCAG 2.0 AA – a co z Twoją stroną? Czy ona również jest dostępna? Jeśli nie, pomyśl o tym. ROAN Agencja InterAktywna pomoże Tobie dostosować serwis internetowy do osób niepełnosprawnych. One również są aktywne w sieci, może nie na Twojej stronie ale można to zmienić!

Dostosujemy Twoją witrynę dla osób niepełnosprawnych. Zadzwoń: +48 695 742 350.