Logo agencji ROAN24 Gorzów Wielkopolski Pozycjonowanie Tworzenie Projektowanie Hosting Stron Sklepów internetowych
Pozycjonowanie Dobra Pozycja w Google

Optymalizacja OFF PAGE SEO Pozycjonowanie Dobra Pozycja w Google

Optymalizacja Pozycjonowanie
ON PAGE SEO & OFF PAGE SEO

Działania podejmowane na naszej witrynie są jednym z pierwszych kroków optymalizacji strony WWW, zaś drugim krokiem pozycjonowania jest optymalizacja witryny pod nazwą OFF PAGE SEO. Eksperci SEO zgodnie stwierdzają, że zarówno optymalizacja na stronie, jak i poza naszą stroną powinny iść w parze. W tym artykule będę opisywać, dlaczego optymalizacja na i poza naszą witryną jest nadal ważnym elementem pozycjonowania dla uzyskania dobrego rankingu pozycji na stronie wyników wyszukiwania Google

Czym jest OFF PAGE SEO?
Jak Pozycjonujemy  Stronę?

Optymalizacja OFF PAGE SEO - ROAN24 Agencja Interaktywna

Gdy słyszymy o optymalizacji „OFF PAGE SEO”, to zwykle sądzimy  o utworzeniu linków zwrotnych do naszej witryny. To jest niestety trochę więcej, ponieważ poza stroną mamy jeszcze  kilka ważnych zadań do wykonania.

Zatem co to jest pozycjonowanie? Pozycjonowanie to zbiór działań optymalizacyjnych, którego celem są podejmowane działania zmierzające w celu poprawy rankingu naszej witryny na stronach wyników wyszukania wyszukiwarki Google, Bing, Yahoo.

Optymalizacja na Stronie

jest wykonywana w granicach naszej witryny, która zawiera zadania takie jak: prawidłowe struktury URL, szybkość ładowania strony, przyjazna dla użytkownika 404 strona, strona responsywna i wiele więcej zadań.

Optymalizacja poza Stroną

to podejmowane prace optymalizujące odnoszące się do czynności, które są wykonywane poza granicą naszej witryny, które zawierają linki zwrotne pochodzące z social media marketing, social bookmarking, content marketing i wiele innych.

Dlaczego Optymalizacja OFF PAGE SEO jest bardzo Ważna?

Optymalizacja OFF PAGE SEO jest bardzo Ważna

Zapamiętajcie proszę „JAKOŚĆ” przede wszystkim. Wyszukiwarki kochają tylko jakość i karzą niskiej jakości witryny internetowe. Wyszukiwarki są wyrafinowane i wystarczająco inteligentne, aby różnicować stosowaną taktykę nadużyć, i mogą nałożyć filtr lub usunąć naszą stronę internetową z indeksu wyszukiwarki. Dzieje się tak dlatego, że wyszukiwarki chcą zapewnić sobie najlepsze z możliwych rezultaty, ranking w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce. W tym celu sprawdzają i analizują czynniki występujące na stronie i poza stroną.

Jeśli masz doskonałą stronę internetową z wielką ilością zawartości wraz z przydatnymi informacjami dla poszukujących, to wyszukiwarka wypcha naszą stronę do przodu w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki na daną frazę poszukiwaną. Trzeba dołożyć wiele starań, aby stać się widocznym dla klientów w wyszukiwarce. Wyszukiwarki Google, Bing, Yahoo pomogą nam w tym celu być bardziej widocznym, ponieważ będą indeksowały dobrą i pomocną zawartość dla użytkowników jeszcze szybciej i szybciej. Zatem warto podejmować skuteczne jakościowo działania pozycjonujące, a będziesz miał zapewniony wysoki ranking swoich stron internetowych względem swojej konkurencji. Pamiętaj, aby wszystkie Twoje kampanie pozycjonowania były wykonywane w wysokiej jakości, a także były przydatne i pomocne Twoim potencjalnym klientom! Dobra pozycja w Google skutkuje tym, że strona będzie częściej widoczna w wynikach wyszukiwania, co może potencjalnie zwiększyć ilość klientów danej firmy

Korzyści z Off Page SEO

Jakie są Korzyści z Off Page SEO

Korzyści te obejmują:

  • Podniesienie rankingu witryny w wyszukiwarce: wysoki ranking oznacza większy ruch do naszej witryny, więcej zapytań kierujących odpowiedzi do naszej serwisu. Zatem off page SEO pomaga nam uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach.
  • Pozyskanie linku zwrotnego z adresu URL o wysokiej jakości  jest liczony w skali  od 1 do 100 (gdzie 100 jest najsilniejsze). Te dane mają największą korelację z rankingiem Google co oznacza, że linki zwrotne pochodzące z takich stron są lepsze.
  • Daje to nam więcej ekspozycji, więcej wyświetleń: lepsze pozycje fraz, słów kluczowych naszego serwisu internetowego w wyszukiwarce otrzymujemy więcej kliknięć, zatem więcej użytkowników, więcej ekspozycji do grupy docelowej naszej witryny.

Skuteczne Techniki Off Page SEO

Skuteczne Techniki Off Page SEO

Linki Zwrotne są najbardziej popularną i skuteczną metodą optymalizacji poza stroną. Pamiętaj, że musisz zrobić łącze, ale nie kupować łącza, linku zwrotnego. Tworzenie łączy wysokiej jakości oznacza, że zbieramy więcej głosów, w ten wyprzedzamy naszą konkurencję i osiągamy lepszy ranking w wyszukiwarkach. Z biegiem lat, Webmasterzy wprowadzili różne sposoby budowania linków zwrotnych, aby zwiększyć ilość linków zwrotnych do naszej witryny internetowej w internecie. Niektóre z najbardziej popularnych sposobów są opisane poniżej:

  • Katalogi Blogi: Twoje blogi są również ważnymi Twoimi stronami internetowymi, które dają informacje, rozwiązania dla potencjalnych klientów. Zwiększ ekspozycję swoich blogów, składając je do najlepszych katalogów, blogów. Złożyć swój blog na tych stronach i zostawić tam link zwrotny na dole lub wewnątrz treści w sposób naturalnie wyglądający. W ten sposób można stworzyć niezwykle przydatny link zwrotny do swojej strony internetowej.
  • Forum Wpisy: Stosować dyskusje na forum, aby dokonać połączenia z naszą stroną. Jednak ważne jest, aby przyłączyć się do stron internetowych forum, które są istotne dla nas, ale pomocne także dla naszych potencjalnych klientów. Umieść link zwrotny we wpisie i profilu. Upewnij się, że Twój profil jest poprawnie zoptymalizowany.
  • Blog Komentarze: Podobnie jak Forum, pomocne są komentarze pozostawiane pod wpisem na blogu z wiązanej z naszą działalnością. Zamiast wysyłania ze swoim prawdziwym nazwiskiem, można również użyć słów kluczowych z naszego biznesu. Komentowanie bloga pomaga zwiększenie ruchu do naszej strony, daje wysoką jakość linków zwrotnych, oferując szerszą bazę informacji dla czytelnika.
  • Artykuły w Katalogach: To ważna aktywność optymalizacji poza stroną. Przesyłaj artykuły informacyjne do dobrych katalogów. Upewnij się, że piszesz świeżą i oryginalną treść artykułu, unikając przędzenie treści oraz powielanie treści.
  • Udostępnione Treści: Udostępnianie treści jest również jednym z najbardziej popularnych OFF PAGE SEO technik optymalizacyjnych. Kilka stron takich jak HubPages pozwalają na udostępnianie i publikowanie treści, można pozostawić link zwrotny do naszej strony w treści.
  • Program Wymiany Linków: poprzez wykorzystanie łącza systemu wymiany, może przynieść nam bardzo trafne łącza. Logika jest prosta: kontakt z innymi webmasterami. Poproś ich, aby udostępnili link do naszej strony z ich artykułu do naszego, który jest rozszerzeniem i uzupełnieniem ich napisanego artykułu. Trzeba znaleźć dobrych partnerów wymiany linków.

Dobra jakość linków zwrotnych do naszej strony

Jakość Linków Zwrotnych do naszej Strony

Pamiętaj, że w linkach zwrotnych do naszej strony nie chodzi o ilość, ale o jakość linków. Dobre łącze to takie, które wskazuje wyszukiwarkom na stronach internetowych, gdzie znajdują się użyteczne i najlepsze informacje, jak rozwiązania naszych i klientów problemów. Oprócz tego są inne jeszcze techniki optymalizujące pozycjonowanie off page jak social bookmarking, social media i wiele innych. Optymalizacja naszej strony internetowej jest równie ważna, jak wysiłki pozycjonowania prowadzone poza naszą stronę.

Roan24 Agencja Interaktywna oferuję usługę pozycjonowania stron internetowych

Szukasz pomocy, rozwiązania dla siebie?

Roland Piątkowski jest ekspertem pozycjonowania stron internetowych pracującym dla Agencji InterAktywnej ROAN w Gorzowie Wlkp., przy ul. Czereśniowej 6. Roland pomaga małym i średnim organizacjom gospodarczym, aby rosły w siłę. Jeśli masz pytania to wyślij zapytanie wypełniając formularz bezpłatna wycena.

Należy pamiętać, że korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, użytkownik wyraża zgodę na politykę prywatności i przechowywanie plików cookie, które umożliwiają sprawne działanie naszej witryny.