Podłącz

Pozycjonowanie stron internetowych SEO – Co to jest?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych
Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie czym jest pozycjonowanie stron? Co oznacza SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO, czyli co..?

SEO to prościzna, każdy to umie

Pozycjonowanie stron WWW wydaje się dosyć proste. Wybierasz parę słów kluczowych i voila! Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem SEO. Prawda? Nieprawda. Wiele osób rozumie podstawowe zasady pozycjonowania stron, jednakże wiele się zmieniło w ciągu ostatniej dekady. SEO, które znamy nie jest już tym samym, które znaliśmy kilka lat temu, czy nawet kilka miesięcy temu. Dlatego podstawowe pytanie „Czym jest SEO?” jest rzeczywiście bardzo ważne. Wciąż to pytanie należy sobie zadawać i na nie odpowiadać. Więc… co to jest to SEOJak to ugryźć?

SEO to z skrót od Search Engine Optimization po naszemu to pozycjonowanie stron. To chyba jedyne co wciąż pozostaje takie samo. Pojęcie to odnosi się do technik, które pomogą Twojej stronie internetowej osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu witryna jest bardziej widoczna dla ludzi, którzy szukają Twojej marki, produktu lub usługi za pośrednictwem wyszukiwarek takich jak Google, Bing czy Yahoo. W Polsce oczywiście dominuje wyszukiwarka z Mountain View – tak mowa o naszym wujku Google.

Istnieje mnóstwo sposobów na poprawę pozycjonowania Twoich stron WWW. Wyszukiwarki skanują witryny w poszukiwaniu takich elementów takich jak: tagi, słowa kluczowe, tagi obrazków, wewnętrzna struktura linków i tak dalej. Wyszukiwarki zwracają także uwagę na strukturę i projekt, zachowanie odwiedzających i inne czynniki zewnętrzne, ażeby określić, jak wysoko powinna się ona znaleźć w wynikach wyszukiwania. Tak to wygląda z grubsza… choć tyle informacji to wciąż za mało, aby pojąć jak dokładnie działa pozycjonowanie stron – SEO.

Pozycjonowanie stron jest jak pogoda – non stop coś się zmienia

Jak bardzo się zmieniło

W SEO nie chodzi o dołączenie jak największej ilości słów kluczowych, gdzie tylko się da. W rzeczywistości, to faktycznie tylko Tobie zaszkodzi. Ups… czyżbyś zdał sobie sprawie, że firma od pozycjonowania Twojej strony, robi coś nie tak? W każdym bądź razie wyszukiwarki rozpoznają to jako chamskie upychanie fraz kluczowych – co znaczy, że strona poleci w dół w rankingu. Sztuką jest „wkładanie” słów kluczowych w treści na stronie w taki sposób, by wyglądało to naturalnie. Najlepiej tutaj mają Ci, co posiadają tzw. lekką rękę do pisania.

SEO skupia się wokół treści

Jeśli pozycjonujesz na własną rękę – przed utworzeniem nowej podstrony, wpisu czy nawet bloga, prawdopodobnie będziesz myśleć, jak wprowadzi słowa kluczowe w treści na stronie. To jest w porządku, ale nie powinno być to Twoim jedynym celem. Pamiętaj o tym. Nie można pisać „pod wyszukiwarkę” – to nie fair oraz mało skuteczne obecnie. Treść strony musi być nastawiona na czytelników, odbiorców – to priorytet. Z kolei, jeśli Twoja strona jest zbudowana w oparciu o CMS WordPress to ten poradnik może Ci się przydać.

Agencja Interaktywna ROAN24 oferuje kompleksowe usługi SEO stron internetowych
Naprawdę dobre SEO to nie tylko same słowa kluczowe, to masa pracy nad treścią i aktywnością w różnych sieciach społecznościowych oraz porządna treść.

Pozycjonowanie kręci z Social Mediami

Jedną z największych zmian ostatniej dekady jest wpływ, jaki media społecznościowe wywierają na pozycjonowanie stron internetowych. Nawet kilka lat temu to nie robiło różnicy, kto co publikował na portalach społecznościowych. Szybko jednak się to zmieniło. Wyszukiwarka bierze pod uwagę tweety, retweety, aktywność na Google+ czy nawet przesycone emotikonami posty na Facebook’u.

Podsumowanie

Odpowiedź na nasze pytanie czym jest pozycjonowanie stron

Podsumujmy raz jeszcze, czym jest te prawdziwe pozycjonowanie stron internetowych? Inaczej: czym jest te zdrowe, organiczne, legalne SEO? To przede wszystkim naturalne tworzenie treści zawierającej słowa kluczowe – z naciskiem na naturalne. To również dobrze zaprojektowana strona internetowa, która: jest regularnie odwiedzana, posiada dobrze uporządkowaną strukturę linków i tak dalej oraz spełnia inne wymogi jakości stron WWW, które stawia Google.

Czy to jest łatwe to pozycjonowanie strony?

Jak się okazuje, pozycjonowanie stron to ciągłe doskonalenie strony oraz tworzenie ciekawych treści. Jeżeli Twoja strona internetowa jest  już pozycjonowana w sieci są przez jakąś firmę i nie jesteś zadowolony lub jesteś rozczarowany z efektów tego pozycjonowania -to skontaktuj się z nami, tak samo podejmij działania, kiedy Twoja strona spoczywa gdzieś na dnie wyszukiwarki, gdzieś dlatego sam już nawet nie wiesz gdzie lub jest w ogóle zbanowana – to również skontaktuj się z nami. W końcu tak zwyczajnie, jeśli chcesz wystartować dobrze w rankingu Google i innych wyszukiwarkach, niczym rakieta, aby osiągnąć dobrą pozycję na pierwszej stronie. Zachęcamy do kontaktu z nami. Zadzwoń od nas nawet teraz: +48 695 74 23 50 lub wypełnij krótki prosty formularz kontaktowy. Możesz także skorzystać z bezpłatnej wyceny SEO. Nie bądź w tyle, podejmij zdecydowane działania – odpal swoją rakietę w stronę #1 w Google. Zobacz także pozycjonowanie stron www Gorzow.

Agencja Interaktywna ROAN24 zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych
Nasza rakieta jest gotowa, pytanie tylko, czy Twoja strona jest gotowa na ten start? Wystartuj z nami!
Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner