YOAST SEO

Skuteczne ale także samodzielne Pozycjonowanie Stron WWW zawsze stanowiło olbrzymie wyzwanie. Stworzyliśmy jednak poradnik, który w prosty i klarowny sposób, pokazuje jak za pomocą wtyczki Yoast (stworzonej z myślą o stronach opartych o CMS WordPress), można sobie pomóc. Więcej informacji o samej wtyczce znajdziesz tutaj.

Ustawienia ogólne. To tutaj, tak naprawdę, rozpoczyna się nasza misja o nazwie Pozycjonowanie Stron WWW z Yoast. Na początek wpisujemy nasze główne słowo kluczowe, to ono będzie główną frazą, na której będzie skupiać się cała strona, wpis czy produkt w naszym Sklepie Internetowym. Następny krok to Tytuł SEO – powinien on zawierać wspomniane wcześniej słowo kluczowe. Nieco niżej znajduje się Opis. W nim powinien znaleźć się.. opis strony, tak zwyczajnie. Przed dalszą pracą, klikamy zaktualizuj (domyślnie prawy górny róg).

Teraz przyjrzymy się sekcji Analiza strony: już na początku Yoast nam przypomina żeby aktualizować wpis/stronę/produkt w WooCommerce, aby zobaczyć poprawione adnotacje. Cel jest jeden: wszystkie zielone „kropki”. Wtyczka będzie nam zgłaszać swoje zastrzeżenia. Aby je spełnić, tekst będzie wciąż zmieniany. Dopiero aktualizacja pozwoli nam odświeżyć wszystkie wskazania. Nie mamy zamiaru pisać i opowiadać, że pozycjonowanie stron WWW jest rzeczą łatwą – bo nie jest. Jednak jeśli lepiej poznasz narzędzie, jakim jest Yoast, z czasem skuteczne SEO podniesie Twoje strony w wyszukiwarce. Poza tym praktyka czyni mistrza.

Omówmy zatem pokrótce wszystkie „kropki”, które zgłasza nam wtyczka.

Jak widać na wykresie powyżej, Yoast największe zainteresowanie. Kilka dni wcześniej wyszła wersja 1.7.4, jednakże wykres również dobitnie pokazuje olbrzymie zainteresowanie tą konkretną wtyczką do systemu WordPress. Jest na bieżąco unowocześniana, co zapewnia jej prym, jeśli chodzi o narzędzie, które wspomagają pozycjonowanie stron WWW. Zachęcamy do zainteresowania się Yoast’em. Ma on wielki potencjał.

Oryginalne zdjęcia pochodzą z yoast.com